Теоретично можливо експортувати 600 тис. т зерна з України через 13 прикордонних переходів на кордоні з Польшею, Словаччиною, Румунією та Молдовою.
Таку думку висловив президент УЗА Микола Горбачьов під час вебінару Transport, Shipping & Trade in Ukraine. War Update, який проводився Interlegal law firm.
Він додав, що Усть-Дунайський морський торговельний порт, а також Ізмаїльський морський торговельний порт не в змозі забезпечити достатній об’єм перевалки зерна, вони потребують модернізації.
«Ми повинні бути готовими експортувати новий врожай баржами та залізницею. В поточному виробничому сезоні ми очікуємо врожай в Україні на рівні 63 млн т, у минулому сезоні українські аграрії зібрали 106 млн т збіжжя», — вказує Микола Горбачьов.
На його думку внутрішнє споживання в Україні знизиться на 10-15%, що пов’язане з виїздом українців закордон через війну росії проти України. Схожа ситуація очікується і у тваринницькій галузі — поголів’я буде скорочене через здорожчання зерна для приготування кормів.
Враховуючи складну ситуацію з посівною кампанією ярих культур в областях, де велися або ще продовжуються бойові дії, виробництво в Україні очевидно знизиться, тому Микола Горбачьов вважає, що потенціал експорту зерна становитиме 30-32 млн т. Однак, він звертає увагу на проблеми в логістиці.
«Деякі компанії в Україні почали будувати перевалочні термінали на західному кордоні. Бізнес адаптується, і я упевнений, що через два місяці ми вже побачимо такі термінали готові до роботи. Ми називаємо їх «ковчегами», — додає президент УЗА.
Потужність перевалки на кордоні Микола Горбачьов оцінює у 1,5-2 млн т. За прогнозами УЗА, експорт з України у поточному сезоні міг стати найбільшим за всі роки незалежності — 70 млн т. До початку війни експортери встигли відправити на зовнішні ринки 43 млн т.
Наразі в Україні запаси зерна складають близько 27 млн т.
https://latifundist.com