Індонезія заборонить експорт пальмової олії з 28 квітня на тлі нестачі цього продукту всередині країни, повідомляє газета Nikkei.
Президент Індонезії Джоко Відодо заявив у п'ятницю, що заборона запроваджується на невизначений час.
Таке рішення, за його словами, прийнято, щоб "забезпечити достатню та доступну пропозицію харчової олії в країні".
Індонезія є найбільшим світовим виробником та експортером пальмової олії. Попередня заборона на експорт цього продукту з країни була введена наприкінці січня та знята у березні. Введення заборони призвело до стрибка цін на пальмову олію до рекордних максимумів.
Повідомляється, що світові ціни на сиру пальмову олію піднялися до історичних максимумів через зростання попиту та зниження виробництва олії в Індонезії та Малайзії, а також через те, що раніше Індонезія вводила обмеження на експорт пальмової олії. Окрім цього, підвищення цін на рослинні олії на світовому ринку було зумовлене вторгненням Росії в Україну, що призвело фактично до призупинення постачання соняшникової олії з України на світовий ринок.
Незважаючи на те, що пропозиція пальмової олії в Індонезії, що різко скоротилася на початку року, на даний момент збільшилася, ціни залишаються високими, що штовхає вгору інфляцію в країні.
До слова, липневі ф'ючерси на пальмову олію на біржі деривативів у Малайзії у п'ятницю зросли в ціні на 1,1% - до 6384 рінггітів ($1483,62) за тонну.
Як повідомляється, індійська асоціація Solvent Extractors’ Association of India вже назвала цей крок «вкрай невдалим та абсолютно несподіваним». У свою чергу, асоціація виробників пальмової олії Індонезії GAPKI заявила, що буде дотримуватися рішення уряду, але попросила переглянути заборону у випадку, якщо це зашкодить галузі.
Варто зазначити, що пропозиції соєвої олії також досить обмежені. Так, Аргентина в березні короткостроково обмежувала нові продажі соєвої олії за кордон, перш ніж підвищити експортне мито на продукт до 33%, у спробі знизити внутрішню продовольчу інфляцію.
ІЦ УАК за матеріалами Інтерфакс-Азербайджан
agroconf.org