В умовах воєнного стану молочна галузь продовжує працювати.
"Ситуація на ринку молокопродуктів в Україні покращується. На сьогодні близько 70% молокопереробних підприємств налагодили своє виробництво та налаштували схеми продажів", - повідомляють у Комітеті аграрної та земельної політики Верховної Ради.
Попри всі труднощі, які виникли за останніх два місяці через війну в Україні, молочна галузь нашої країни розпочала поступове відновлення. На початку вторгнення росії до України, деякі виробники молока та переробні підприємства вимушені були тимчасово призупинили свою діяльність або зменшили виробництво через логістичні проблеми. Наразі ж більшість молокопереробних підприємств відновили свою роботу та намагаються задовольнити потреби споживачів шляхом початку реалізації молочної продукції в мережах супермаркетів та власних точок на ринках.
Крім того, через налагодження виробниками нових ланцюгів продажів та експортних каналів збуту, відновлюється зовнішня торгівля молочними продуктами. Так, загальний експорт українських молочних продуктів за квітень склав 5630 тонн, що лише на 21% менше ніж у квітні 2021 році.
Водночас, завдяки активній роботі вітчизняних молокопереробних підприємств, відбувається активне заміщення імпорту. Так, за квітень загальний імпорт молочних продуктів склав 3326 тонн, це на 62% менше ніж в аналогічний період минулого року.
Проте, через війну в Україні зростають світові ціни на молоко, оскільки військові дії загрожують стабільному постачанню кормів для корів. Зростання вартості кормів є великою проблемою для молочних фермерів, оскільки воно становить 70–80% їх витрат при виробництві молока.
ІЦ УАК за матеріалами Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики
agroconf.org