Президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов під час візиту до Женеви активно працював з міжнародними партнерами та організаціям над просуванням питання деблокади українських портів для експорту зерна, якого вкрай потребують багато країн світу.
Питання продовольчої безпеки у світі та необхідність деблокади українських портів для повернення українського зерна на світовий ринок обговорювалися в розмовах та зустрічах на високому рівні, які відбувалися під егідою Світової організації торгівлі, зокрема Кернської групи (Cairns Group), міжнародної конференції GrainCom та Black Sea Grain Markets за участю представників багатьох країн, міжнародних організацій, голови СОТ пані Нгозі Оконджо-Івеала та інших впливових міжнародних організацій та України.
«Україна підняла питання світової продовольчої кризи ще під час блокування російськими кораблями акваторії Чорного моря в середині лютого (до початку повномасштабного вторгнення). Тоді героїчними зусиллями наших моряків, вдалось прокласти маршрут повз військові російські кораблі. Однак, сьогодні рух чорним морем небезпечний не лише для українських суден, а й іноземних. УЗА докладає максимум зусиль аби донести світовому товариству наслідки дій агресора, що неминуче призведе до катастрофи, не тільки голоду та смертей, але й масової міграції людей. І світ нас почув та запевнив, що активно працюватиме над розблокуванням українських портів на найвищому рівні», – підкреслив Президент УЗА Микола Горбачьов.
З уст представників країн–партнерів також звучали звинувачення на адресу росії, яка вдалася до крадіжок українського зерна та використання голоду як інструменту війни, що матиме глобальні негативні наслідки. Порушення ланцюгів постачання продовольства у світі призведе не тільки до голоду в багатьох країнах та смертей, а ще й спровокує масову міграцію мільйонів чи десятків мільйонів людей, які шукатимуть притулку в інших країнах задля безпеки та доступу до продовольства. Зі свого боку, масова міграція створюватиме напругу та нові конфлікти в багатьох регіонах світу та поглиблюватиме кризу.
Представники країн-партнерів та міжнародних організацій, зокрема СОТ, запевнили, що підтримують Україну, розуміють всі негативні наслідки блокади українських портів для світової торгівлі та продовольчої безпеки у світі, та запевнили, що докладатимуть зусиль для деблокади українських портів та посилюватимуть тиск на російського агресора з цією метою.