Укрзалізниця планує досягти обсягів перевезень зерна на експорт 1,5 млн т на місяць протягом 3 – 4 місяців. Як повідомляє Rail.insider, про це розповів член правління акціонерного товариства Вячеслав Єрьомін.
«На даному етапі основна проблема перевезень зерна на експорт – наявність вагонів (для колії 1435 мм – ред.) у європейських перевізників. На жаль вони не готувалися до таких обсягів і не в змозі їх перевалити. Але крок за кроком бізнес і ми прокладаємо шлях до європейських портів і таким чином намагаємося вийти на цифру 1,5 млн т по місяцю. Думаю, протягом 3 – 4 місяців ми вийдемо на ці цифри», – повідомив Вячеслав Єрьомін.
Він нагадав, що експорт зерна збільшується: якщо у березні цей показник склав 416 тис. т, то у квітні – 638 тис. т.
Думку про те, що транспортна система країн ЄС виявилася технічно не готовою перевозити великі обсяги вантажів із України висловив також заступник директора департаменту з комерційної роботи АТ “Укрзалізниця” Валерій Ткачов в ході онлайн -конференції “Економіка війни: огляд травня та фокус на інфраструктуру”.
“Блок технічних проблем у тому, що транспортна система європейських країн не готова технічно перевозити такі великі обсяги. Їй потрібен додатковий рухомий склад – вагони та локомотиви, їм потрібно добудовувати певні гілки, щоб можна було пропускати більший обсяг вантажів”, – заявив він.
За його словами, сьогодні Укрзалізниця перевозить лише 2 тис. вагонів або приблизно 130 тис. т вантажів на день на західних прикордонних переходах, що приблизно дорівнює 3,8 млн т вантажів на місяць. При цьому власні потужності УЗ дозволяють перевозити 3422 вагони або 220 тис. т на день.
Представник УЗ також повідомив, що не вистачає терміналів для перевантаження на кордоні.
За словами Валерія Ткачова, корінь проблеми в тому, що інфраструктура європейських країн має обмежену пропускну спроможність, оскільки будувалася для потреб внутрішньоєвропейських перевезень.
«У Європі частка залізничних перевезень у загальній структурі транспортної системи це 15–35%, у нас же 65%. Тому європейська інфраструктура спочатку не розрахована на такі великі обсяги перевезень», – наголосив він.
Представник УЗ зауважив, що на темпи зростання залізничних перевезень також впливають організаційні питання бізнесу, який багато років будував ланцюжки поставок у бік портів, і якому тепер потрібно переорієнтуватися на прикордонні залізничні переходи.
Суттєво уповільнює вантажоперевезення наявність низки бюрократичних процедур на кордоні, зокрема – процедури фітосанітарного та ветеринарного контролю, що повторюються.
Валерій Ткачов також наголосив, що мета “Укрзалізниці” – вийти на 1–1,5 млн т/місяць експорту зернової продукції.
https://ukragroconsult.com