Судно POLARNET, яке одним з перших взяло участь в реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, успішно пройшло перевірку інспекційною групою в Стамбулі та прибуло в кінцевий пункт призначення в Туреччині вчора, 8 серпня.
«Прибуття першого судна з українським збіжжям до турецького порту є сигналом надії для кожної сім’ї на Близькому Сході, в Африці та Азії: Україна вас не залишить. Ми завжди були, є, і будемо надійним постачальником аграрної продукції. На відміну від Росії, ми не граємо у «голодні ігри».
Повна відповідальність за подальше функціонування «зернового коридору» лежить на Росії. У разі дотримання нею своїх зобов’язань, український продовольчий експорт і надалі гарантуватиме стабільність для наших близькосхідних, африканських і азійських друзів», — наголосив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
«Цей перший успішний досвід реалізації «зернової ініціативи» дозволяє нам з оптимізмом дивитися на подальші перспективи перевезень.
Вдячний нашим партнерам з ООН та Туреччини за ефективне гарантування безпеки руху судна та максимальну кооперацію на всіх етапах реалізації домовленостей.
Окремо вдячний екіпажу судна POLARNET за готовність одними з перших скористатися «зерновим коридором», відкривши цим шлях для усіх інших суден» – прокоментував Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.
Довідково: 22 липня в Стамбулі за пропозиції Організації Об’єднаних Націй Україна, Туреччина та Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний».
1 серпня в рамках реалізації домовленостей з Одеського порту відправилося перше судно – RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне. Судно перевозить 26 тис. тонн української кукурудзи в ліванський порт Триполі.
Додамо, що кінцевий пункт призначення RAZONI знову змінився. Тепер перше судно, яке в рамках Стамбульської угоди щодо деблокади українських портів вийшло з Одеси, але не досягло пункту призначення в Лівані, прямує до порту Мерсін у Туреччині.
Про це йдеться в матеріалі Mind.
Зазначається, що, найімовірніше, починаючи з неділі, відправник шукав, хто прийме кукурудзу, від якої відмовився Ліван.
Адже до цього покупець у Лівані відмовився прийняти вантаж через затримку строків доставки (понад 5 місяців).«Тож відправник вантажу зараз шукає іншого вантажоодержувача для розвантаження його вантажу в Лівані/Триполі або будь-якій іншій країні/порту», – зазначило посольство України в Лівані.
ІЦ УАК за матеріалами МЗС
agroconf.org