Асоціація “Союз птахівників України” виступила проти запровадження 10% збору на валютообмінні операції для купівлі імпортних товарів
09 August, Розділ Новини, переглядів 783
Галузь птахівництва в значній мірі залежить від товарів, що не виробляються в Україні. Особливо це стосується племінних ресурсів, які повністю імпортуються, та від наявності яких фактично залежить функціонування галузі взагалі. Крім цього, практично повністю імпортуються кормові добавки, ветеринарні препарати, обладнання та запасні частини, деякі пакувальні матеріали.
Запровадження додаткового 10% збору на валютообмінні операції для купівлі імпортних товарів призведе до подорожчання продукції птахівництва для кінцевого споживача на 7-8%, що в умовах загального зниження рівня купівельної спроможності населення, тотального безробіття, матиме лише негативний ефект та посилить соціальну напругу в суспільстві.
Підприємства галузі, як виробники соціально значущих продуктів харчування, прагнуть залишати відпускні ціни доступними для українських споживачів, незважаючи на постійний ріст виробничих витрат.
На сьогодні ще не повністю відчувається вплив на ціни для кінцевого споживача від підвищення офіційного курсу Національного банку України на 25%, зростання вартості природнього газу, зернових та олійних культур, продуктів їх переробки, які займають 70-75% в структурі собівартості продукції птахівництва. За нашими прогнозами, сукупність всіх цих факторів призведе до збільшення собівартості виробництва продукції птахівництва як мінімум на 15-20% та проявиться відповідним підвищенням відпускних цін вже у вересні і здорожчанням продукції на полицях роздрібних мереж для споживачів.
Асоціація «Союз птахівників України» виступає категорично проти запровадження 10% збору на валютообмінні операції для купівлі імпортних товарів. Разом з тим, якщо все ж відповідне рішення буде остаточно прийнято Урядом України і подано відповідний законопроект, необхідно зробити виключення для товарів, які є життєво необхідними для функціонування аграрного сектору, та були включені до переліку товарів критичного імпорту, який був затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2022 р. №153. Це дасть змогу виробникам продукції птахівництва утримати доступними відпускні ціни на соціально значущі продукти харчування для населення, що буде значним внеском в приборканні інфляційних процесів в країні.
Схожі новини
Експортери продукції птахівництва шукатимуть шляхи зменшення собівартості продукціїВиробники свинини вимагають вето закону 5425-дЗерновики звернулися до Кабміну з проханням врегулювати проблему завищення митницею вартості імпортних комплектуючихАсоціація «Союз птахівників України» закликає до предметного обговорення майбутнього європейського птахівництва після засудження розповсюдження фейків стосовно експорту української продукції.Україна святкує 50-й ювілей організації промислового птахівництва