Асоціація «Союз птахівників України» разом з провідними громадськими об’єднаннями агросектору звернулися зі спільним листом до Міністерства фінансів України і Міністерства аграрної політики та продовольства України з проханням забезпечити доступними креди
09 August, Розділ Новини, переглядів 1 600
Незважаючи на вкрай складні умови, працюючи інколи навіть під обстрілами, та відсутність достатньої кількості обігових коштів, українські аграрії відгукнулись на заклик Президента України та засіяли навесні цього року понад 80% запланованих площ.
Вдале проведення весняної посівної кампанії відбулось завдяки злагодженій роботі бізнесу та місцевих органів влади, а також значної допомоги з боку Уряду, зокрема надання можливості сільськогосподарському товаровиробнику отримати кредити в банках під державні гарантії (80 %) з пільговою ставкою 0% річних.
Розуміючи свою роль у забезпеченні продовольчої безпеки не лише в Україні, а й у світі в цілому, агровиробники усі наявні фінансові ресурси інвестували у весняну посівну та поточну збиральну кампанії, сподіваючись скоро продати свій урожай минулого року і, таким чином, поповнити власні обігові кошти та виконати свої зобов’язання перед банками.
Однак, через блокування морських портів та високі витрати на логістику альтернативними шляхами (витрати на перевезення складають понад 60% ціни), обсяг експорту українських агропродовольчих товарів є незначним у порівнянні з довоєнним періодом. Пересічний аграрій змушений реалізовувати минулорічний врожай за вкрай низькими цінами, що інколи є нижчими його собівартості. І цих коштів подекуди не вистачає навіть на проведення збирання ранніх зернових. Найближчі місяці сільськогосподарські товаровиробники мусять віднайти фінансові ресурси на осінню збиральну та посівну кампанію, а також на погашення раніше взятих кредитів, що в поточних умовах є неможливим.
Аналогічна ситуація і в тваринництві. Через військові дії багато тваринницьких комплексів зруйновано та втрачено поголів’я тварин, а в окремих випадках фермери змушені цілеспрямовано скорочувати поголів’я через брак коштів на операційну діяльність. Ці показники збільшуються щодня.
Таким чином, усі учасники сільськогосподарського виробничого процесу наразі знаходяться на межі виживання через брак фінансових ресурсів, що ставить під загрозу подальше ведення аграрного бізнесу в Україні.
Агроспільнота закликає урядовців підтримати українських товаровиробників та розглянути можливість їх забезпечення дешевими кредитними ресурсами, зокрема:
∙ продовжити період надання кредитних ресурсів під державні гарантії до кінця року;
∙ пролонгувати діючі кредитні угоди за пільговими ставками;
∙ збільшити вдвічі (до 120 млн.грн) максимальний ліміт за кредитами, який підлягає здешевленню аби ті, хто вже отримали кредит і поки не змогли реалізувати свою продукцію, продовжили свою діяльність.
Серед підписантів: УКАБ, ВАФ, Аграрний союз України, ВАР, УАК, Асоціація фермерів та приватних землевласників України - АФЗУ, АСОЦІАЦІЯ ВИРОБНИКІВ МОЛОКА, Асоціація «Свинарі України», Асоціація "Укрсадпром", Укрвинпром, Насіннєва асоціація України, Співтовариство виробників і споживачів бобових України.
Схожі новини
Банки вже видали аграріям кредитів майже на 1,8 млрд грн для успішного проведення посівноїБанки вже видали аграріям кредитів майже на 1 млрд 785 млн грн для успішного проведення посівноїПосівну буде проведено за будь-яких умовПосівні турботиВ Україні ярими культурами засіяли майже 90% запланованих площ