Станом на 5 квітня (без урахування перехідних минулорічних кредитів) за підтримки Уряду та завдяки злагодженій співпраці Мінагрополітики, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України, за підтримки НБУ і банківського кола - більше 900 с/г товаровиробників залучили кредити в українських банках на загальну суму 1 млрд 785 млн грн. За програмою портфельних гарантій 80 % — на 1 млрд 494 млн грн.
Серед регіонів-лідерів із залучення кредитів:
Кіровоградщина (405 млн грн - що становить 22% від загальної суми),
Вінниччина (365 млн грн - 20,4%),
Дніпропетровщина (267 млн грн - 14,9%),
Одещина (161 млн грн - 9%),
Львівщина (159 млн грн - 8% )
За умови кредитування до 60 млн грн за цією програмою - відсоткова ставка для аграріїв становить 0% річних (за програмою державної фінансової підтримки «Доступні кредити 5-7-9%»). Термін кредитування — до 6 місяців, а після його завершення відсоткова ставка для позичальників становитиме 5%. Скористатися кредитом можуть аграрії, які підпадають під визначення с/г товаровиробника.
«Держава зробила все, щоб максимально, наскільки це можливо у період війни, нівелювати ризики зриву посівної. Кредитування аграріїв – один із основних пріоритетів банків. Умови для надання кредитів спрощено максимально. Причому банки кредитують наших аграріїв навіть у тих регіонах, де точаться бої, бо необхідно сіяти і навіть під такою небезпекою люди виходять на свої поля. Сьогодні кожний з них іде на героїчний подвиг», — підкреслив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.
Перелік банків, які надають відповідне кредитування:
АТ «Ощадбанк»
АТ КБ «ПриватБанк»
АТ «ПУМБ»
АТ «ПроКредит Банк»
АТ «Райффайзен Банк»
АБ «УКРГАЗБАНК»
АТ «Укрексімбанк»
АТ «КРЕДОБАНК»
АТ «МІБ»
АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК»
АТ «ОТП БАНК»
ПАТ «МТБ БАНК»
АТ «АГРОПРОСПЕРІС БАНК»
АТ «Полтава-Банк»
ПАТ «БАНК ВОСТОК»
АТ «БАНК АЛЬЯНС»
АТ АКБ «Львів»
АТ «АСВІО БАНК»
АТ «ТАСКОМБАНК»
АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ»
АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК»
АТ «КІБ»
Нагадаємо, для забезпечення сталого проходження посівної кампанії у 2022 році Постановою Кабміну від 12 березня 2022 р. № 274 для МСП - сільськогосподарських товаровиробників збільшено граничний обсяг державних гарантій на портфельній основі до 80% загальної суми зобов’язань за основним боргом за портфелем кредитів банку-кредитора та 80% за кожним окремим кредитом.
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики
agroconf.org