Уряд працює над підтримкою переробного сектору, щоб забезпечити збільшення частки продукції з доданою вартістю у експорті аграрної продукції. Для цього запущено державну програму надання грантів на облаштування та модернізацію переробних підприємств - до 8 млн грн. Нею можуть скористатися і виробники сільськогосподарської продукції.
Про це повідомила Перша віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко після зустрічі з представниками сільськогосподарського бізнесу Черкащини.
“Наше завдання зробити так, аби в структурі аграрного експорту частка продукції з доданою вартістю постійно зростала. Це дозволить виробникам отримувати більше виручки при зменшенні обсягів вивозу та покращить наші логістичні можливості”, – =AZVoUvNn0gDAAeYlADiQncfC3_zgodhz_p3zg4rqV8o8aJTxcX2glFQ1xrsFBvPIrLNZ7XrRJcQKXQZFgDBm7AjqOT7I9BSmB929Ys96zd7Pa4fdre2-yoiCcIrDRdpPyvXSVSbhX0tk7FzmdjpLfH-C9L3X7P01H9XgFJ50LOpy-Q&__tn__=%2CO%2CP-R]зауважила Юлія Свириденко.
За її словами Уряд розраховує, що саме серед аграріїв грантова підтримка буде особливо затребувана і її результатом буде значне зростання частки переробки в АПК.
Відкриття та розширення експортних шляхів дозволить реалізувати продукцію українських аграріїв на зовнішніх ринках. Тому Уряд працює над збільшенням пропускної здатності західних логістичних маршрутів. Після повного розблокування українських портів цей напрямок експорту залишиться стратегічно важливим.
До цього Мінекономіки також повідомило, що уряд виділив кошти першим отримувачам грантів на розвиток переробного бізнесу.
Уряд погодив виділення 44,3 мільйона гривень з резервного фонду для фінансування перших переможців програми грантів на розвиток переробного бізнесу. Вже найближчим часом учасники програми, які набрали найбільшу кількість балів за свої бізнес-проекти, отримають кошти на обладнання, матеріали, сировину тощо.
Серед проектів, у які будуть спрямовані кошти – запуск лінії з виробництва дроту, розширення виробництва дитячих іграшок, закупівля сучасного обладнання для розширення виробництва м’ясо-ковбасних виробів, придбання лінії електро-оптичного сортування для перероблення і консервування фруктів та овочів та інші.
Реалізація перших проектів у сфері переробки дозволить забезпечити роботою 150 людей.
“Створення близько 75 тисяч робочих місць протягом року та поява нових підприємств, які створюватимуть якісну українську продукцію – таких результатів очікуємо від втілення програми грантів для розвитку переробної промисловості. Підтримуємо українського виробника, чиї товари мають шанс посісти своє місце у світовій торгівлі та довести свою відповідність міжнародним стандартам якості”, – =AZWcAkZ5kXCpnDiZLTdpsdmnpVGoJkGDw6YJaE2IUD-wSYL43M5MfkNHR-tB1_pdEy2qdbCkBUPJLL6nQ5UkBIs7M25xrkCtbt2Z6clAep8sxyasMT9yuvJIM-0LJ_soodk6wlLQA4O2FEwHDtpluxstLavwGGfwqUo4--xwluG5Bw&__tn__=%2CO%2CP-R]підкреслила Перша віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Загалом з початку запуску програми грантів для переробних підприємств українці подали 574 заявок на участь через Портал Дія. 65% заявників планують витратити кошти на обладнання, 22% – на введення устаткування в експлуатацію, 13% – на доставку техніки.
Серед найпопулярніших напрямків, у яких підприємці реалізують свої проекти – виробництво товарів та оптова торгівля ними – 4,5%, лісопильне та стругальне виробництво – 4,1%, перероблення зернових, бобових культур і насіння олійних культур – 3,8%, виробництво м'ясних продуктів та м’яса – 3,2%.
ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки
agroconf.org