Міністерство інфраструктури разом з Державною прикордонною службою та Державною митною службою презентували перевізникам проєкт «Електронна черга перетину кордону» на прикордонних автомобільних пунктах пропуску. Цей проєкт реалізується за участі Міністерства цифрової трансформації.
Система дозволятиме перевізникам попередньо записатись і приїхати на пункт пропуску у заздалегідь призначений час.
Зареєструватись в електронній черзі можна буде через спеціальний сайт. Наразі він в розробці та в тестовому режимі запрацює вже наступного місяця.
На сьогодні в живій черзі на узбіччі доріг, що ведуть до прикордонних пунктів пропуску, водії чекають по тижню і більше. Кожен день такого простою однієї автівки для перевізника виливається у збитки до 400 євро.
«Ми розуміємо, що сама по собі електронна черга не розв'язує питання простою вантажів. Це залежить винятково від пропускної здатності прикордонних пунктів пропуску. Між тим попереду – зима. Очікування черги вздовж трас у мороз, по-перше, некомфортно, а по-друге, призводить до ще більших витрат водіїв.
Е-черга надаватиме зручний та зрозумілий для користувачів сервіс, який дозволить економити час та чекати проїзду через кордон на будь-якій зручній локації», — прокоментував Мустафа Найєм, Заступник Міністра інфраструктури.
«Наша система електронної черги для вантажівок буде інтегрована з базами даних Митниці та Прикордонної Служби. Це потрібно, зокрема, щоб виділити окремі авто в пріоритетну чергу. Йдеться про автомобілі, які везуть продукти, які швидко псуються. Вони перераховані в Українській класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності – групи товарів з 1 до 24. Що саме їде на кордон у кожній автівці система буде дізнаватись з митної декларації.
Крім того, людське втручання в систему виключено повністю. Жодного ручного регулювання черги не буде», — прокоментував Анатолій Комірний, Заступник Міністра інфраструктури з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
«Електронна черга перетину кордону» буде абсолютно безкоштовною. Заїжджати до сервісної зони водіям буде НЕОБОВ’ЯЗКОВО. Де і як очікувати проїзду через кордон перевізник обиратиме самостійно, а система сповіщатиме автоматично телефоном, коли саме час під’їжджати до пункту пропуску.
У разі, якщо рух черги затримується чи пришвидшується, водій також отримає сповіщення заздалегідь.
Спочатку система буде впроваджена лише на одному пункті пропуску. Після випробувань та вдосконалення вона буде масштабована на всі пункти пропуску.
У жовтні запрацює сайт «Електронна черга перетину кордону». Згодом розробники створять спеціальний додаток, функціонал якого буде постійно розширюватись.
ІЦ УАК за матеріалами Мінінфраструктури
agroconf.org