Угорщина, великий виробник зернових, може стати нетто-імпортером кукурудзи в поточному сезоні після того, як цьогорічна посуха знизила врожайність, повідомили Reuters у міністерстві сільського господарства.
У 2022 році врожай кукурудзи становив близько 3 млн тонн у порівнянні з 7–9 млн тонн, зібраних за звичайних умов. Зазвичай Угорщина експортує від 3 до 4 млн тонн з мінімальним імпортом.
«2022/23 економічний рік поставив Європу та Угорщину у вкрай складну ситуацію на ринку зерна внаслідок сильної посухи», — йдеться у відповіді міністерства.
«У звичайних умовах Угорщина є експортером кукурудзи, але цьогорічний урожай буде найнижчим з 1970-х рр.», — сказав Андрас Мар, заступник генерального секретаря MOSZ (Угорська асоціація фермерів).
У міністерстві додали: «Урожайність літнього врожаю 2022 року (пшениці, ячменю, ріпаку, жита, вівса) вже впала нижче середньої, а наслідки посухи проявляються ще різкіше в осінньому врожаї».
Країна зібрала 3,9 млн т пшениці та 1,4 млн т ячменю, оскільки літній сезон збирання завершився раніше, ніж зазвичай, через цьогорічну спеку та посуху.
Вплив посухи сприяв зростанню інфляції в Угорщині, яка є найвищою за останні 20 років. Зростаюча потреба в імпорті зерна може посилити тиск на фінансовий стан країни, яка вже перебуває під тиском високих цін на енергоносії. До того ж в Угорщині спостерігається зменшення обсягів експорту.
Раніше минулого тижня представники галузі вже заявили, що Угорщина імпортувала близько 1 млн т кукурудзи, що становить майже чверть її річної потреби за останні 12 місяців, переважно з України. Також частину зерна імпортували з Румунії та Сербії.
Експерти зазначили, що у найближчі 12 місяців Угорщина імпортує ще щонайменше 1,5 млн т кукурудзи з України. До того ж, як зазначають угорські переробники, кукурудза з України приблизно на 10-15% дешевша, ніж угорська.
ІЦ УАК за матеріалами Reuters
agroconf.org