Уряд Австралії підписав глобальну обіцянку щодо скорочення рівня метану на 30 % до 2030 року в порівнянні з рівнями 2020 року. Це означатиме, що значний сільськогосподарський і газовий сектори країни мають активізувати зусилля для скорочення потужних викидів парникових газів.
У червні правлячий лейбористський уряд заявив, що нація приєднається до більш ніж 120 країн у боротьбі з метаном. Метан має більший потенціал глобального потепління, який у 86 разів вищий, ніж CO2, якщо усереднювати за 20 років, і у 28 разів, якщо усереднювати за 100 років.
«Таким чином, Австралія приєднається до решти найбільших світових експортерів сільськогосподарської продукції, включаючи США, Бразилію та Індонезію», — заявив міністр енергетики та зміни клімату Австралії Кріс Боуен.
Як зазначив міністр, обіцянка не вимагає від Австралії зосередитися виключно на сільському господарстві або скоротити сільськогосподарське виробництво чи поголів'я худоби.
У результаті підписання зобов’язання австралійський уряд пообіцяв не приймати закони та не запроваджувати податки або збори для зменшення викидів худоби.
"Інвестиції австралійського уряду в скорочення викидів парникових газів включатимуть до 3 мільярдів австралійських доларів (1,91 мільярда доларів США) з Фонду національної реконструкції в розмірі 15 мільярдів австралійських доларів на підтримку інвестицій у технології з низьким рівнем викидів і виробництво компонентів, а також скорочення викидів метану в сільському господарстві", - сказав міністр.
Кріс Боуен додав, що Канберра надасть ще 5 мільйонів австралійських доларів на другу стадію програми скорочення викидів метану у тваринництві (Meril) для розробки технологій для доставки кормових добавок з низьким рівнем викидів тваринам, які пасуться, і визначення їх технічної життєздатності та комерційного потенціалу.
«Що стосується сільського господарства, ця обіцянка посилить нашу продемонстровану прихильність до сталого розвитку та постійного доступу до ключових ринків як експортноорієнтованого сектора», — сказала президент Національної федерації фермерів (NFF) Фіона Саймон.
ІЦ УАК за матеріалами Argusmedia
agroconf.org