З 24 січня скасовано дозволи на вивезення власної продукції з деокупованих територій Харківської області. Про це повідомили під час чергового засідання Координаційної ради з питань логістики в сільському господарстві під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства Миколи Сольського.
Під час минулого засідання Координаційної ради з питань логістики в сільському господарстві Міністр закликав спростити бюрократичні процедури. Видача перепусток сільськогосподарським та переробним підприємствам на вивезення з територій населених пунктів, де встановлено особливий режим товарно-матеріальних цінностей, здійснювалася Департаментом цивільного захисту Харківської ОВА спільно з Координаційним гуманітарним центром за погодженням з Департаментом агропромислового розвитку Харківської ОВА, представниками Харківської обласної прокуратури, Управління Служби безпеки України у Харківській області, ГУ Національної поліції у Харківській області, що спричиняло затримки з їх отриманням. Проблему вдалося вирішити оперативно - відтепер аграрії безперешкодно та ефективно зможуть вивозити власну продукцію з деокупованої території.
Також під час засідання Координаційної ради обговорили реалізацію пілотного проекту «Електронна черга перетину кордону» (для швидкопсувних вантажів).
Проект уже дозволив зменшити черги безпосередньо в пунктах перетину кордону. Однак вантажівки зі швидкопсувними продуктами не мають пріоритетності у проходженні черги. Представники бізнесу звернулися з проханням розробити механізм надання такої пріоритетності та визначити, які саме продукти вважатимуть швидкопсувними.
У вівторок Мінагрополітики провело робочу зустріч з представниками бізнесу з метою обговорення вичерпного переліку швидкопсувних продуктів. Наразі Міністерство збирає пропозиції та обґрунтування від учасників ринку задля формування відповідного переліку.
Далі планується спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та Державною митною службою розглянути варіанти рішень надання пріоритетності перетину кордону при перевезенні таких вантажів.
Також розв'язано проблему щодо надання квот/продовження дії дозволів на перевезення української продукції, видані уповноваженими органами Республіки Казахстан українським перевізникам. За результатами домовленостей сторін, наразі перевізники можуть користуватися торішніми квотами, а нові документи вже готуються Казахстаном.
Крім того, на Координаційні раді розглянули перспективу подальшого відшкодування ПДВ для експортерів та інші актуальні для галузі питання.
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики
agroconf.org