Світовий банк 30 березня оголосив про реструктуризацію Програми на основі результатів «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України». У межах Програми передбачається виділення $132 млн для досягнення нових цілей щодо підтримки відновлення сільськогосподарського виробництва, яке постраждало від вторгнення росії в Україну, повідомила прес-служба СБ.
«Зокрема, кошти будуть доступні для державних програм, спрямованих на покращення доступу до фінансування за допомогою кредитних програм «5-7-9» та часткового гарантування кредитів для малих фермерських господарств, диверсифікації сільськогосподарського виробництва через підтримку садівництва та покращення управління дефіцитом водних ресурсів та адаптації до змін клімату», - вказується в повідомленні.
Як зазначається, реструктуризована програма доповнить діяльність інших партнерів з розвитку, як-от: ООН, Європейського Союзу та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), у підтримці відновлення сільськогосподарського сектора. Зокрема, вона робитиме внесок в Ініціативу стійкості сільського господарства в Україні, започатковану USAID на початку серпня 2022 р., метою якої є мобілізація фінансування в розмірі $250 млн на підтримку сільськогосподарського сектора України.
«Реструктуризована програма також стане доповненням до раніше оголошених пакетів допомоги в межах Проекту Світового банку «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління» (PEACE), що допомагає уряду України продовжувати надавати важливі послуги та виконувати основні державні функції в розпал триваючої війни», - додали в прес-службі.
2023-й рік – це рік раннього відновлення України, який відбуватиметься за рахунок приватного капіталу, - Юлія Свириденко
Якщо минулого року головним завданням України було вижити, то у 2023 році ми маємо повернутися до тренду до зростання. Навіть в умовах війни ми бачимо ці тенденції. Стійкість бізнесу та суспільства, макрофінансова стабільність, доступ до ринків, початок ранньої відбудови – все це дає нам підстави стверджувати, що цього року українська економіка почне відновлюватись.
Таку думку висловила Перша віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко під час відкритої дискусії «Діалоги про бізнес. Війна та майбутнє» 30 березня. Захід відбувся за організації проекту New Voice, у ході якого представники влади та бізнесу обговорили питання економіки, умови для розвитку бізнесу під час війни та подальші кроки держави для відновлення країни у післявоєнний період.
«Надзвичайно важливе та гостре питання для бізнесу сьогодні – це доступ до фінансування. У нас є публічна фінансова допомога, але розбудова країни може і буде відбуватися здебільшого за рахунок приватного капіталу. Ми хочемо до кінця року структурувати фонд приватних інвестицій за підтримки BlackRock та JPMorgan для того, щоб мати можливість залучати концесійний капітал. Це і доступ до дешевих фінансів, і з іншого боку – це прояв довіри іноземних інвесторів до України», - зазначила Юлія Свириденко.
Цей рік має стати роком ранньої відбудови. В цьому контексті важливо забезпечити українському бізнесу доступ до фінансування. Держава буде збільшувати можливості програми 5-7-9, зокрема, розширювати її на переробні підприємства. Коли Україна зіткнулася з блокуванням морських портів необхідним було зберегти експортну виручку. Розвиток переробної промисловості та відновлення зруйнованих підприємств дасть країні можливість експортувати продукцію з доданою вартістю та наповнювати бюджет валютною виручкою.
Юлія Свириденко також акцентувала на питанні гуманітарного розмінування, на яке спрямовані зусилля Уряду і Мінекономіки в тому числі. У пріоритеті на сьогодні – розмінування 470 тисяч гектар сільгоспземель, куди спрямовуються сили як державних, так і приватних операторів.
«На жаль, росія і білорусь – цей фактор небезпеки, який залишатиметься загрозою навіть після нашої перемоги. Тому наша мета – перетворити Україну на максимально безпечний простір, де є безпечні умови праці та проживання для людей. Усі зусилля Уряду – це тактичні кроки, які створюють передумови для того, щоб Україна зростала і відновлювалась у післявоєнний час», - підкреслила Юлія Свириденко.
ІЦ УАК за матеріалами СБ і Мінекономіки
agroconf.org