Перевезення зернових на експорт «Укрзалізницею» з 1 по 23 травня становили 973,16 тис. т, що є мінімальним показником за останні півроку.
Про це повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи компанії Валерій Ткачов на нараді з представниками аграрного бізнесу, передає «Інтерфакс-Україна».
«Нагадаю, що в окремі місяці після повномасштабного вторгнення на останні тижні місяця ми перевозили понад 3 млн т. Нинішній показник — найнижчий за останні пів року або навіть більше», — зазначив він.
Ткачов додав, що причиною такого падіння обсягів відвантаження зернових стало блокування зернової ініціативи й обмеження, запроваджені з 17 квітня на імпорт аграрних вантажів з України до п'яти сусідніх країн.
Він уточнив, що з початку травня у напрямку портів було відвантажено 719,96 тис. т, а у напрямку західних сухопутних переходів — 253,21 тис. т зернових вантажів. За словами Ткачова, раніше нормальною була ситуація, коли в напрямку портів відвантажувалося 2 млн т і більше, а в напрямку західних прикордонних переходів (ПП) — 1 млн т.
Представник «Укрзалізниці» висловив сподівання на поновлення роботи Чорноморської зернової ініціативи, що вже призвело до пожвавлення в портах «Великої Одеси» та руху на залізничній мережі в бік портів. Якщо на початку тижня на залізниці було 900 вагонів, то зараз їхня кількість зросла до 1 512. Водночас у напрямку порту «Південний», відвантаження з якого рф продовжує блокувати, немає жодного вагона.
«Незважаючи на пожвавлення в портах «Одеса» та «Чорноморськ», скорочення черги в порту «Ізмаїл» (до 21 доби), без порту «Південний» ми не зможемо вийти на якісні та кількісні показники, які мали до цього», — підкреслив Ткачов.
Через обмеження, що діють з 17 квітня, передача вантажів у напрямку наземних західних ПП знизилася на 4%, або 65 вагонів на добу (в/д) для вантажів усієї номенклатури (на початку місяця показник досягав 1 703 в/д). Ткачов нагадав, що раніше передавали до 2 тис. в/д. Зниження, за його словами, відбулося за рахунок падіння показника передачі зернових вантажів майже вдвічі, а також скорочення передачі рудних вантажів у напрямку Польщі й у напрямку Словаччини. Показник середньодобової передачі зернових на західних ПП становить 330 в/д, тоді як раніше сягав 650-670 в/д.
За словами Ткачова, черг у напрямку західних ПП немає: рухається 10,859 тис. вагонів, із яких із зерновими вантажами — 1,45 тис. вагонів, 751 вагон із макухами та 381 вагон — з олією. Черга складає 5-7 діб.
ІЦ УАК за матеріалами AgroPortal
agroconf.org