Європейський Союз у понеділок підписав Угоду про економічне партнерство з Кенією, яка гарантуватиме безмитний доступ кенійської сільськогосподарської продукції на найбільший експортний ринок.
Про це повідомляє Reuters.
"Протягом 25 років тарифи на європейські товари, що ввозяться до Кенії, будуть знижені", - заявили офіційні особи на церемонії підписання угоди в столиці Кенії Найробі.
За словами представників обох сторін, переговори щодо угоди тривали сім місяців, що робить її однією з найшвидших угод, які ЄС коли-небудь укладав.
Маючи сьому за величиною економіку в Африці, Кенія є великим експортером чаю, кави, квітів, фруктів і овочів. На ЄС припадає 21% її загального експорту.
"Окрім торгівлі, угода покликана стимулювати інвестиції та виробництво", - сказав у своїй промові президент Кенії Вільям Руто.
Тепер угода передається на ратифікацію до парламентів обох сторін.
Зазначається, що Кенія також веде переговори про торговельну та інвестиційну угоду зі Сполученими Штатами, яку, за словами її міністра торгівлі, планується підписати наступного року.
Кабінет Міністрів погодив пропозицію Мінагрополітики про утворення товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько-Африканська торгівельна місія», 100% якого належатиме державі.
Про це повідомив постійний представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук у Телеграм-каналі.
"Погоджено пропозицію Міністерства аграрної політики та продовольства щодо утворення товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько-Африканська торгівельна місія», статутний капітал якого становить 1 тис. гривень, 100 відсотків якого належать державі, та повноваження з управління корпоративними правами держави в якому здійснює зазначене міністерство", - написав Мельничук.
Він зазначив, що місія діятиме на постійній основі для забезпечення зовнішньоекономічних інтересів України в державах Африки та підтримання в них процесу надання гуманітарної допомоги шляхом здійснення консультативних послуг.
Нагадаємо, Україна постачає продовольство до африканських країн у межах гуманітарних програм ООН і програми Grain from Ukraine.
Grain from Ukraine передбачає закупівлю українського зерна країнами-партнерами та передачу його державам, які потерпають через гуманітарну кризу. Програма реалізується у партнерстві з World Food Program під егідою ООН.
ІЦ УАК за матеріалами Укрінформ і Телеграм-каналу постійного представника Кабміну у ВР Тараса Мельничука
agroconf.org