Глобальні зернотрейдери – Cargill, Viterra, Louis Dreyfus з 1 липня припиняють експортувати російське зерно. Про це рішення, а також про те, що починають опрацьовувати питання передачі свого бізнесу новим власникам, компанії поінформували Мінсільгосп РФ ще в березні ц.р., повідомляє Інтерфакс.
Як зазначив генеральний директор компанії «ПроЗерно» Володимир Петриченко, ринок фактично «вже зінтегрував вихід глобальних зернотрейдерів, уже скрізь, де треба, соломку підстелили».
За його оцінкою, частка цих трьох компаній в експорті російського зерна становить 16%.
Як припускає В. Петриченко, новий механізм взаємодії із закордонними компаніями може виглядати таким чином, що їхні колишні «дочки», наприклад «МЗК Експорт» (колишня «Вітерра Рус») по суті виконуватиме свої колишні обов’язки, «а Viterra, яка зливається з Bunge, купуватиме в неї зерно на умовах FOB».
«Це не обов’язково так, але механізм може в такий спосіб працювати», – уточнив експерт.
За даними директора аналітичного департаменту Російського зернового союзу Олени Тюріної, «МЗК Експорт» у 2022/23 МР відвантажила на експорт 3,7 млн тонн зерна проти 2,9 млн тонн роком раніше, «дочка» Cargill – 2,3 млн тонн проти 1,4 млн тонн, «Луїс Дрейфус Схід» («дочка» Louis Dreyfus) – 1,2 млн тонн проти 0,8 млн тонн відповідно. Таким чином, загальний обсяг відвантажень зазначених компаній становив 7,2 млн тонн.
Також вона додала, що «дочка» Vuterra за підсумками сезону посідає четверте місце в рейтингу експортерів, Cargill – шосте, Louis Dreyfus – одинадцяте.
https://www.apk-inform.com