Єгипет може стати найбільшим у світі імпортером пшениці. Але цьому може завадити зниження вартості єгипетського фунта.
Очікується, що у 2023/24 фінансовому році Єгипет стане найбільшим у світі імпортером пшениці. Країна планує імпортувати 12 млн т пшениці, порівняно з 11,2 млн т у попередньому році.
У доповіді Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН передбачено збільшення імпорту через збільшення попиту в Єгипті, а також через необхідність підтримувати рівень запасів.
Це сталося через три роки після того, як Єгипет оголосив, що його населення перевищило позначку в 100 мільйонів, а хліб є основним продуктом харчування більшості єгиптян.
Прогнозується, що внутрішнє виробництво в Єгипті триматиметься на тому ж рівні - 9,7 млн т пшениці на рік із прогнозованим урожаєм нижче середнього із-за зменшення кількості опадів.
Минулого року Єгипту було складно імпортувати пшеницю зі світового ринку. Високі міжнародні ціни, спричинені війною в Україні, та слабкий єгипетський фунт призвели до скорочення імпорту.
Хоча очікується зниження міжнародних цін на пшеницю, здатність Єгипту як імпортувати пшеницю, так і продовжувати субсидувати хліб, імовірно, буде проблемою на тлі поточних економічних проблем.
За останніми даними, у Єгипті у травні інфляція становила 33,7 відсотка, хоча уряду вдалося пом’якшити інфляцію на хліб, яка у травні становила 4,6 відсотка внаслідок продовження субсидування цього товару.
У квітні Standard and Poor's (S&P) переглянули кредитний прогноз Єгипту зі стабільного на негативний, посилаючись на нездатність стабілізувати обмінний курс і досягти припливу іноземної валюти.
Зважаючи на продовження падіння вартості єгипетського фунта та дефіцит іноземної валюти, Єгипет звернувся до відстрочки платежів за закупівлі пшениці.
Єгипет забезпечує субсидованим хлібом 70 мільйонів зі 104 мільйонів своїх громадян, а уряд нещодавно пообіцяв збільшити фінансування субсидій на продовольство до 127,7 мільярда єгипетських фунтів (+41,9%).
ІЦ УАК за матеріалами The New Arab
agroconf.org