У разі, якщо після 15 вересня блокування експорту продукції українського АПК не буде знято, вітчизняні аграрії зіткнуться з подальшим зниженням цін на їхню продукцію та з проблемами зберігання вже нового врожаю зернових та олійних культур. Про це в ексклюзивному коментарі УНН повідомив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.
“Перше — впадуть ціни, друге — не буде де зберігати. Ми будемо втрачати якість продукції, і від цього мати додаткові втрати. Тобто, втрати від зниження ціни плюс втрати від того, що якість продукції може бути втрачена через неправильне зберігання”, — пояснив президент Української аграрної конфедерації.
“Будуть знижуватися ціни на внутрішньому ринку. Окрім цього, буде великою проблемою зберігання — у нас залишилося близько 1,5 млн тонн збіжжя, яке ми не вивезли ще з минулого року, і воно перейшло на цей рік. А ми вже збираємо новий урожай, і якщо не будемо його експортувати, то проблеми у нас будуть”, — додав Леонід Козаченко.
За його словами, є можливість того, що значні обсяги зернових не будуть продані відразу, і в аграріїв можуть виникнути проблеми зі зберіганням урожаю.
“Воно (зерно — ред.) довго не може зберігатися у нестандартних умовах. Це повинні бути елеватори. У нас велика кількість портових елеваторів, куди б можна було завезти врожай і там тримати, але це зона ризику (через можливість обстрілів з боку рф, яка намагається знищити логістичну інфраструктуру України — ред.). Тому це є проблема”, — пояснив Леонід Козаченко.
Наразі, на думку президента УАК, треба шукати оперативне вирішення проблеми логістики й інструменти для збільшення підтримки вітчизняних агровиробників.
“Обов’язково — внутрішньої підтримки, збільшення дотацій для аграрного сектору. Дасть Бог, закінчиться війна і ми примножимо те, що маємо”, — резюмував Леонід Козаченко.
Нагадаємо, члени громадської спілки “Всеукраїнський аграрний форум”, зокрема УАК, раніше звернулися з листом до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, у якому просять вжити заходів щодо повноцінного відновлення постачання української сільськогосподарської продукції, передусім на ринки ЄС.
ІЦ УАК за матеріалами УНН
agroconf.org
Подальший розвиток АПК потребує створення інноваційних технологій виробництва, післязбиральної обробки та зберігання
Докладніше