Чиказька товарна біржа почне працювати в Україні в другому кварталі 2012 року.
Меморандум про створення філії біржі був підписаний між Кабінетом міністрів, Нацбанком України і Чиказькою товарною біржею в травні 2011 року, пише "Дело".
"9 місяців тому ми і міністр Присяжнюк (міністр агрополітики та продовольства) підписали меморандум про те, що тут буде організована біржа, яка займатиметься ф'ючерсними торгами. Найближчим часом ми маємо намір налагодити цей механізм, що дозволить мінімізувати ризики сільгоспвиробників" , - сказав Тім Андріесен, керуючий директор Chicago Mercantile Exchange Group.
За його словами запуск ф'ючерсних контрактів на торгівлю зерном необхідний, оскільки в подальшому вплив експорту зерна з України на світовий ринок буде посилюватися.
"Причорноморський регіон, особливо Україна, давно відомий у всьому світі як житниця. Ми уважно дивимося на цей регіон, і вважаємо що наявність біржових механізмів сприятиме подальшому розвитку,- сказав Андріесен - Ми бачимо, що в Україні уряд хоче розвивати сільгоспринок, а для цього потрібно мінімізувати ризики для аграріїв".
Україна на сьогодні залишається єдиною країною-великим експортером зерна, де немає ф'ючерсного біржового ринку, а торгівля носить сезонний характер.
"Українські виробники або орієнтуються на зовнішні ринки, що не завжди повною мірою відображає ситуацію в Україні або йдуть на неорганізований ринок, де є багато ринків" - сказав глава української Аграрної біржі Олександр Марюхнич.
Глава Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко прогнозує, що Чиказька біржа може почати роботу в Україні в другому кварталі 2012 року, орієнтовно-в травні.
"Тут будуть працювати брокери, які будуть використовувати міжнародну систему Globex. Локальна система клірингу в Україні поки не буде створена", - сказав він.
За його словами, страховий фонд, який повинен обслуговувати контракти оцінюється в 1 млрд доларів.
"Це перший крок в Україні , перш ніж завести цей 1 млд доларів. Тому поки вони роблять це через чикагський майданчик. Але за підсумками року - якщо все буде гаразд, то можливо у нас буде вже своя клірингова організація і локальна платформа", - зазначив він.
На першому етапі будуть реалізовуватися пшеничні контракти, потім - на кукурудзу, олію та ячмінь.
На думку експертів, на першому етапі біржа може захеджувати до 10% урожаю пшениці.
Це генерує значні суми, оскільки на Чиказькій біржі обсяг фінансових коштів перевищує обсяг пшениці в 20 разів.
Нагадаємо, Чиказька товарна біржа (Chicago Mercantile Exchange, CME) - американська ф'ючерсна біржа, що базується в місті Чикаго.
У 2007 році СМЕ через придбання найстарішої ф'ючерсної біржі світу - Чиказької торгової палати - була об'єднана з нею в найбільшу з нині діючих майданчиків з торгівлі ф'ючерсами CME Group.