Внаслідок повномасштабної агресії рф понад 300 тваринницьких ферм пошкоджено або зруйновано. Загинуло близько 7 тисяч голів великої рогатої худоби, 3,5 млн птиці. Водночас в Україні є всі передумови для ефективного розвитку м’ясної галузі і реалізації експортного потенціалу.
Про це у вітальному слові на Українському тваринницькому саміті повідомив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
Захід відбувся в Києві за підтримки тваринницьких та птахівничих бізнес-асоціацій.
За словами Тараса Висоцького, для успішного розвитку тваринницької галузі, потрібно подолати кілька викликів. Один з них – енергетичний.
«Тваринництво - галузь, де не може бути паузи у виробництві. Щоб сектор розвивався і був стабільним, потрібне постійне забезпечення тварин кормами та безперебійне енергопостачання», - зазначив Тарас Висоцький.
Як розповів перший заступник Міністра, одне з важливих завдань тваринницької галузі – експорт продукції. І тут є позитивні зрушення. Цьогоріч очікується збільшення виробництва свинини на 4 % в порівнянні з 2022 роком. Також зростає експорт м’яса та м’ясопродуктів.
Зокрема, за 9 місяців 2023 року зростання обсягів експорту м’яса становило понад 10 % порівняно з 2022 роком. Експорт свинини збільшився майже в 2,5 рази. Згідно з короткостроковим прогнозом на 2024 рік, очікується стабілізація обсягів виробництва м’яса птиці та свинини.
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики
agroconf.org
Подальший розвиток АПК потребує створення інноваційних технологій виробництва, післязбиральної обробки та зберігання
Докладніше