Вчора з'явилася інформація, що польські перевізники з листопада хочуть розпочати страйк і перекрити всі пункти пропуску на українському кордоні до кінця 2023 року через надмірну конкуренцію після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами Європейського Союзу.
У відповідь на це сьогодні зранку було опубліковане офіційне повідомлення, що Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури звернулось до Міністерства інфраструктури Польщі та Директорату з питань мобільності Європейської Комісії щодо проведення зустрічі з усіма залученими сторонами щодо вирішення питання із виконанням меморандумів про пропускну спроможність українсько-польських пунктів пропуску.
«Ми отримали повідомлення про ймовірне блокування пунктів пропуску з боку польських перевізників. Наша позиція полягає в тому, що такі страйки та блокування шкодять всім: як українським, так і польським перевізникам. Ми вдячні польському народу за постійну підтримку нашої держави в умовах повномасштабної війни, та готові до діалогу, де рівноцінно будуть представлені інтереси перевізників обох країн», – наголосив заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.
Зустріч з Директоратом Єврокомісії (DG MOVE) запланована на 31 жовтня. Ключова мета – напрацювання спільних рішень, які допоможуть збільшити пропускну спроможність і забезпечити стабільну роботу кордону.
«Завдяки системі єЧерга та постійній комунікації із митною та прикордонною службами ми бачимо «слабкі місця» нашого кордону, де дійсно не виконуються укладені меморандуми. Лише у жовтні виконання меморандумів складає 50%, до прикладу, у червні цей показник був на рівні 65%. На це, звичайно, є об’єктивні причини, до прикладу ремонті роботи, проте в умовах сезонного збільшення експорту, морської блокади, ми повинні забезпечити стабільну та ритмічну роботу кордону, щоб як наші, так і іноземні водії могли точно знати коли перетнуть кордон, а економіка працювала. Особливо зважаючи на потребу забезпечити роботу «Шляхів солідарності», – підсумував заступник міністра.
Довідково: Ознайомитись із детальною інформацією про роботу пунктів пропуску, що підключені до системи єЧерга, можна за посиланням: https://echerha.gov.ua/statistics. На сайті зібрані ключові показники щодо перетину кордону за онлайн-записом.
Також може бути корисною інформація від Мінінфраструктури: Відповіді на 10 найчастіших запитань щодо послуги єЧерга.
ІЦ УАК за матеріалами Мінінфраструктури
agroconf.org