За наявною інформацією, 6 листопада польські перевізники розпочали проведення акції щодо блокування проїзду вантажівок через польсько-український кордон. Про це вчора повідомили Держприкордонслужба та Держмитслужба.
"Після 13-ї години відбулося поступове блокування руху вантажного транспорту у напрямку пунктів пропуску «Ягодин-Дорохуськ», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Хребене». Відмітимо, що ускладнення руху можливе як на в’їзд до Польщі, так і на виїзд.
За наявною інформацією, організатори протесту планують пропускати лиш по одному вантажному автомобілю на годину. Водночас протестувальники планують пропускати вантажні автомобілі з вантажами безпекового, гуманітарного характеру, ті, які перевозять тварин, продукти, що швидко псуються, тощо.
Окрім цього, за наявними даними, організатори дій на території Польщі не планують перешкоджати руху автобусам та легковому транспорту.
Просимо громадян та перевізників, які планують перетинати кордон з Польщею, врахувати цю інформацію.
Прикордонники України у свою чергу проводять роз’яснювальну роботу з водіями вантажних транспортних засобів щодо причин сповільненого оформлення", - йдеться у повідомленні Держприкордонслужби.
Блокування руху вантажівок поблизу трьох найбільших автомобільних пунктів пропуску на польсько-українському кордоні є "ударом у спину Україні" та ставить під загрозу функціонування “коридорів солідарності”, якими зерно транспортується до третіх країн.
Про це заявив у Фейсбуці посол України у Польщі Василь Зварич.
"Блокування польськими перевізниками доріг до прикордонних переходів Польщі з України у Гребенному, Дорогуську, Корчовій є болючим ударом у спину Україні, яка потерпає від російської агресії. Під загрозою - коридори солідарності між Україною та ЄС, що проходять через територію Польщі.
Закликаємо польських протестувальників припинити блокаду кордону й обрати інші форми відстоювання своїх прав, які б не перешкоджали руху через кордон. Адже в умовах війни такі методи лише грають на руку нашому спільному ворогові - російським терористам, і шкодять інтересам не лише України, але й Польщі та всієї Європи", - йдеться у заяві українського дипломата у Фейсбуці.
Аналогічну позицію опублікувало сьогодні зранку, 7 листопада, і Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.
"Польські перевізники блокують три пункти пропуску «Корчова – Краківець», «Гребенне – Рава-Руська», «Дорогуськ – Ягодин». Наша позиція однозначна: блокування кордону шкодить інтересам обох країн і створює ризики для функціонування ініціативи «Шляхи солідарності»
Перебуваємо у постійній комунікації з нашим Посольством у Польщі, Міністерством інфраструктури Польщі, Єврокомісією й українськими перевізниками та прикордонними службами, щоб вирішити ситуацію.
Станом на сьогодні офіційних вимог від польських перевізників не було передано жодному представнику української сторони.
З інформації, яка доступна з повідомлень медіа та соцмереж, серед вимог: скасування транспортного безвізу – тобто повернення до системи дозволів на вантажні перевезення, окремі смуги й окремі черги для вантажівок з номерами ЄС і порожніх, доступ до системи “Шлях”.
За наявності офіційної й аргументованої позиції з боку польських партнерів ми відкриті до конструктивного діалогу. Для нас важливо, щоб інтереси перевізників обох країн були враховані.
Хочемо запевнити перевізників та експортерів: команда цілодобово працює над пошуком рішень, щоб якомога швидше розблокувати пункти пропуску", - зазначається у заяві відомства.
Нагадаємо, 31 жовтня заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач повідомив агентству "Інтерфакс-Україна", що переважна більшість вимог польських перевізників, через які вони планують заблокувати низку пунктів пропуску на українсько-польському кордоні, є нездійсненними.
ІЦ УАК
agroconf.org