Єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський (Польща) наполягає на включенні у розпорядження Єврокомісії щодо продовження угоди про вільну торгівлю з Україною обмеження на ввезення до ЄС українського цукру та м’яса птиці.
Про це повідомляє RMF24.
За інформацією видання, нині у Єврокомісії тривають міжвідомчі узгодження продовження цієї угоди до 2025 року, а польський єврокомісар заявляє, що не поставить свій підпис, якщо не буде враховано його вимоги.
Зокрема, Войцеховський наполягає, щоб у новому розпорядженні, яке набуде чинності 5 червня цього року, була згадка про обмеження на імпорт з України цукру та м’яса птиці.
Видання зазначає, що польський єврокомісар вважає цю справу “великим завданням” для себе на 2024 рік. За його словами, останнім часом значно зріс імпорт з України м’яса птиці та цукру, і це становить загрозу для конкурентності на ринку ЄС і польського виробництва цукру та м’яса птиці.
На переконання Войцеховського, повне відкриття ринку ЄС для імпорту з України означатиме “згоду на закріплення російських завоювань”. Він аргументує свою позицію тим, що росія витіснила Україну з ринків країн Азії, змусивши її переорієнтовуватись на європейський ринок, а це дестабілізує Польщу й інші сусідні країни. Завдяки цьому, на переконання єврокомісара, росія "виграє двічі": вона здобуває нові ринки, а серед країн ЄС виникають суперечки.
Втім, як зауважує RMF24, позицію Войцеховського в Єврокомісії поділяють не всі. Зокрема, служби єврокомісара з питань торгівлі Валдіса Домбровскіса, навпаки, прагнуть послаблення чинних обмежень. Зокрема, виступають за скасування можливості тимчасового запровадження ембарго ЄС у разі значного напливу продуктів з України - на вимогу Польщі Єврокомісія вводила ембарго на українське зерно з квітня по вересень минулого року. Головним аргументами Домбровскіса є принципи вільного ринку та потреба допомогти Україні. Цієї позиції також дотримується президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Як повідомляли раніше, міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський заявив, що ембарго на українські продукти буде безстроковим - до окремого розпорядження про його скасування.
Трохи раніше польський міністр взагалі висловився проти транзиту українського зерна територією Польщі.
А у цьому матеріалі ми писали про те, що польські виробники вимагають від нового аграрного міністра заборони на український цукор, а польський урядовець хоче закрити аграрний ринок для України на 20 років після її вступу до ЄС.
ІЦ УАК за матеріалами Укрінформу
agroconf.org