Микола Сольський обговорив з Норбертом Лінсом компенсацію логістичних витрат, повідомляє Мінагрополітики.
Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів онлайн зустріч з Головою Комітету з питань сільського господарства та розвитку села Європарламента Норбертом Лінсом.
У ході розмови були обговорені питання надання компенсації Європейською Комісією логістичних витрат на транспортування аграрної продукції з України до морських портів Німеччини, Італії, Латвії, Литви, Хорватії, Словенії та Нідерландів. А також - перенесення ветеринарного контролю аграрної продукції з прикордонних пунктів пропуску з Україною на територію країн призначення.
Микола Сольський наголосив на важливості для українських аграріїв отримання компенсацій, зважаючи на складну логістику, заборону країн сусідів експорту українських 4 культур та обстріли росією Дунайських портів.
Норберт Лінс висловив розуміння ситуації та солідарність з українськими аграріями. Він наголосив, що підтримує ідею компенсації Європейською Комісією логістичних витрат на транспортування української агропродукції.
Польський єврокомісар також вкотре пропонує ЄС фінансувати перевезення українського зерна. Водночас він захищає ідею продовження заборони імпорту українського зерна після 15 вересня.
Єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський вважає, що розв'язанням зернової проблеми має стати продовження заборони на імпорт зерна з України та доплати ЄС на його транзит.
Про це він сказав Польському радіо.
Войцеховський наголосив, що Європейський Союз повинен підтримати Україну насамперед фінансово. Він запропонував, щоб у рамках допомоги Україні Євросоюз профінансував транспортування зерна до визначених портів, звідки зерно відправлятиметься до Африки й Азії.
«Моє завдання зараз — це переконати Єврокомісію та країни-члени, адже буде потрібна їхня згода в тому, що Євросоюз, по-перше, має дофінансувати транзит зерна з України, до портів і третіх країн, а по-друге, щонайменше до кінця року має продовжити заборону на імпорт зерна до цих п’яти країн, в тому числі до Польщі», — додав Войцеховський.
Польський єврокомісар зазначив, що імпорт зерна з України до сусідніх країн є рішенням, яке також шкодить українським сільгоспвиробникам. «Це великою мірою спекулятивна торгівля, адже використовується той факт, що в Україні, заблокованій війною, низькі ціни, і дехто пробує заробляти на цьому гроші. Не варто їм у цьому допомагати, тому ця прикордонна торгівля має зберігатись у такій формі, як до цього часу, а Україні слід допомогти з транзитом зерна, адже цього вимагає світова солідарність. Адже існують регіони, які цього зерна потребують», - сказав він.
Як повідомлялося, заборона на імпорт зерна з України була запроваджена Європейською комісією на початку травня. Вона прийшла на зміну одностороннім рішенням про ембарго, прийнятим країнами, що межують з Україною. Заборона стосується чотирьох видів зернових: пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшника. Ці види зернових не можна ввозити з України до Польщі, Болгарії, Румунії, Словаччини та Угорщини. Заборона діє до 15 вересня.
Нагадаємо, місяць тому Януш Войцеховський уже пропонував ЄК субсидувати вартість перевезення українського зерна.
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики й Укрінформу
agroconf.org