Як повідомляють польські ЗМІ, муніципалітет у своїй відмові посилається на неможливість убезпечити протестувальників.
Перед цим перевізники на чолі з Меклером подали заяву про проведення страйку в Медиці з 15 січня до 15 березня 2024 року. Оскільки фермери вже припинили свій страйк на КПП «Медика – Шегині», він на даний час відкритий для фур.
Однак місцева влада Медики не видала перевізникам дозвіл на страйк.
Про відмову заявив польський політик з ультраправої партії "Національний рух" Рафал Меклер, який представляє перевізників, що страйкують, і який відомий антиукраїнською позицією та зв'язками з прокремлівськими політиками. Він виклав фото офіційного листа на своїй сторінці у соцмережі Twitter.
Прихильники Меклера у коментарях до його допису закликають розпочати блокаду, не підкорившись рішенню влади. Але сам Меклер від таких заяв утримується.
Водночас перевізники планують подати апеляцію до районного суду у Перемишлі.
Раніше фермери, які приєдналися до страйкарів-перевізників, досягли угоди з центральною владою Польщі та зупинили свою блокаду прикордонного переходу в Медиці. Так, заблокованими залишаються три з чотирьох вантажних пунктів пропуску на кордоні України та Польщі:
Через блокаду на кордоні вишиковуються багатокілометрові черги. Водії змушені чекати на перетин КПП від кількох днів до кількох тижнів, проводячи весь цей час у вантажівках. Зараз, коли вночі температура опускається до -20 градусів за Цельсієм, це особливо небезпечно.
Окрім небезпеки для життя водіїв, блокада завдає значних збитків як Україні, так і самій Польщі.
12 січня у пунктах пропуску на кордоні з Польщею у чергах перебувало понад 1800 вантажівок
Про це повідомив в ефірі телемарафону «Єдині новини» речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.
«Звісно, ми бачимо і чергу навпроти пункту пропуску «Шегині» бо, власне, і водії та перевізники шукають маршрути, якими вони можуть перетнути кордон. 1000 вантажних засобів станом на ранок перебували навпроти «Шегині». І десь 800 ТЗ – навпроти тих трьох напрямків, які продовжують блокуватися», - сказав він.
Демченко додав, що на трьох напрямках блокування продовжується – на пунктах пропуску «Ягодин», «Рава-Руська» і «Краківець».
Раніше речники поліції у містах Томашув Любельський і Холм Люблінського воєводства, а також Перемишль і Ярослав Підкарпатського воєводства повідомили, що час очікування фур на перетин польсько-українського кордону триває в середньому від 2 до 4 діб.
Нагадаємо, Ю. Свириденко: Блокада на польському кордоні негативно вплинула на імпорт.
Польща виступає проти продовження торгових преференцій для України.
Польський єврокомісар погрожує заблокувати торгові преференції для України.
ІЦ УАК за матеріалами Главкому й Укрінформу
agroconf.org