Аграрний тиждень. Україна
» » Україна отримала 4,5 млрд євро від ЄС за програмою Ukraine Facility
» » Україна отримала 4,5 млрд євро від ЄС за програмою Ukraine Facility

  Україна отримала 4,5 млрд євро від ЄС за програмою Ukraine Facility


  Україна отримала 4,5 млрд євро від ЄС за програмою Ukraine Facility

  Україна отримала 4,5 млрд євро перехідного фінансування від Євросоюзу в межах програми Ukraine Facility. Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

  Передбачається, що Україна зможе отримати другий транш розміром 1,5 млрд євро у квітні 2024 року після оцінки виконання п’яти індикаторів, необхідних для цього.

  «Ми знаходимось за крок до початку реалізації програми Ukraine Facility. На цьому тижні Уряд затвердив український План для реалізації цієї програми й тепер ми чекаємо на його оцінку з боку Європейської комісії та затвердження комітетом країн-членів ЄС. Після цього програма Ukraine Facility остаточно набере чинності. Її реалізація допоможе суттєво посилити стійкість національної економіки, покращити бізнес-клімат, збільшити рівень надходження інвестицій та темпи зростання ВВП. Кошти, які Україна зараз отримала від ЄС, підуть на покриття поточних потреб державного бюджету та сприятимуть забезпеченню макроекономічної стабільності», - зазначила Юлія Свириденко.

  Відповідно до регламенту Ukraine Facility, в рамках перехідного фінансування Україна може отримати до 1,5 млрд євро щомісяця до моменту остаточного затвердження Плану для Ukraine Facility. При цьому перехідне фінансування почало діяти з 31 грудня 2023 року. Це дозволило Україні залучити 4,5 млрд євро у березні 2024 року сумарно за перші три місяці року. Наступні 1,5 млрд євро Україна зможе отримати у квітні після виконання індикаторів для перехідного фінансування.

  Нагадаємо, у лютому 2024 року Європейський парламент затвердив регламент програми Ukraine Facility. Відповідно до затвердженого регламенту, обсяг підтримки України від ЄС протягом 2024-2027 років складе 50 млрд євро, з яких 38,27 млрд євро буде спрямовано на підтримку державного бюджету.

  План для Ukraine Facility – це технічний документ, необхідний для реалізації програми фінансової підтримки України від ЄС. Загалом він включає понад 150 індикаторів за 69 напрямками реформ, виконання яких заплановане на період до 2027 року. План розроблявся в повній синхронізації з ключовими міжнародними партнерами України. З огляду на це, передбачені Планом індикатори частково відповідають вже наявним міжнародним зобов’язанням України в рамках інших угод.

  План для Ukraine Facility також передбачає 16 інвестиційних індикаторів, що входять до загального переліку змін. Для їх виконання необхідно продовжити та посилити програми щодо розвитку інфраструктури, розмінування, відновлюваної енергетики, підтримку малого та середнього підприємництва тощо.

  Протягом 2024 року планується реалізація понад 36 індикаторів за напрямками удосконалення управління державними фінансами, боротьби з корупцією, управління державною власністю, розвитку людського капіталу, покращення бізнес-середовища та розвитку пріоритетних галузей.

  Передбачається, що останній платіж в рамках виконання умов програми надійде у 2028 році за підсумками виконання індикаторів за IV квартал 2027 року.

  План не є загальною стратегією відновлення, є лише однією зі складових заходів Уряду щодо розвитку та відновлення України. Основний фокус Плану здійснюється на розвитку секторів та галузей, що можуть дати найбільший позитивний ефект для зростання національної економіки.

  Підготовка Плану для Ukraine Facility відбулася під керівництвом Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко та команди Міністерства економіки України у співпраці з іншими міністерствами та профільними органами державної влади, а також у постійних консультаціях з представниками Європейської комісії.

  До створення Плану також були активно залучені представники бізнесу, громадських організацій, парламенту, а також представники регіонів. Київська школа економіки здійснювала аналітичну та організаційну підтримку при розробці документа за підтримки UK International Development від уряду Великої Британії. Загалом у Плані було частково або повністю враховано 133 пропозиції від представників бізнесу та 84 від громадських організацій.

  Протягом 4 років Міністерство економіки України виконає 27 індикаторів за Планом для Ukraine Facility

  Міністерство економіки України опублікувало текст Плану для реалізації програми Ukraine Facility Європейського Союзу. Загальну координацію підготовки Плану здійснювала команда Міністерства. Згідно з Планом, протягом 2024-2027 років Міністерство економіки України виконає загалом 27 індикаторів, зокрема 4 інвестиційні індикатори.

  “Закладені в План для Ukraine Facility індикатори та реформи сприятимуть загальному економічному зростанню, розвитку бізнес-клімату, культури підприємництва, а також прискорять процес інтеграції України в Європейський Союз. Безпосередньо команда Міністерства економіки опікуватиметься змінами для покращення управління державною власністю, розвитку людського капіталу та бізнес-середовища, а також пріоритетних секторів економіки”, — відзначила Перший віцепрем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко.

  Усю інформацію та детальний зміст Плану для реалізації Ukraine Facility, зокрема повний перелік запланованих реформ, можна переглянути на спеціальному ресурсі: https://www.ukrainefacility.me.gov.ua

  У 2024 році Міністерство економіки України має виконати 7 індикаторів, передбачених Планом для Ukraine Facility. Пріоритетним завданням є розроблення та затвердження Інтегрованого національного плану з енергетики та клімату. Загалом робота Міністерства цьогоріч буде спрямована на оптимізацію управління державною власністю, загальне покращення бізнес-середовища, а також розвиток пріоритетних галузей:  Затвердження політики державної власності згідно з принципами ОЕСР і стандартами ЕСУ;  Ухвалення Закону України про корпоративне управління держпідприємствами згідно з рекомендаціями ОЕСР (виконано);  Подальша дерегуляція на підставі рішень Міжвідомчої робочої групи з дерегуляції, зокрема оновлення та впровадження Плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності;  Підтримка впровадження індустріальних парків як інструменту залучення інвестицій на деокуповані території;  Відновлення заходів ринкового нагляду та контролю нехарчової продукції, в тому числі перевірок безпечності продукції;  Затвердження Стратегії з протимінної діяльності на період до 2033 року.

  Протягом 2025-2027 років Міністерство економіки України в рамках Плану для Ukraine Facility реалізує також інші реформи. Частина зусиль Міністерства економіки України буде спрямована на покращення управління державною власністю. Для цього передбачена реалізація наступних індикаторів:  Перегляд переліку пріоритетних держкомпаній, створення незалежних наглядових рад, корпоратизація та зміна організаційно-правової форми окремих підприємств;  Розроблення нормативно-правової бази для створення суб’єктів консолідованого управління держкомпаній;  Відокремлення рахунків держпідприємств для діяльності, не пов’язаної з виконанням ними спеціальних обов’язків;  Проведення незалежного аудиту щодо дотримання правил ринку в розрізі перехресного субсидування та відокремлення рахунків;  Скасування призупинення дії закону про державну допомогу та відновлення контролю державної допомоги.

  Розвиток людського капіталу є пріоритетом у роботі Міністерства економіки України, яке здійснюватиме загальну координацію реформ за цим напрямком. Значна увага приділятиметься зокрема усуненню соціальних та економічних наслідків війни:  Затвердження Стратегії зайнятості населення для побудови ефективної державної політики в сфері працевлаштування.

  Відновлення та зростання приватного сектору є одним з ключових завдань Плану для реалізації Ukraine Facility. З огляду на це, важливим завданням в роботі Міністерства економіки України є створення сприятливих умов та зменшення перепон для розвитку бізнесу, зокрема шляхом виконання наступних індикаторів:  Ухвалення законодавства щодо дерегуляції та спрощення умов ведення бізнесу, зокрема цифровізації дозвільних процедур;  Розробка та ухвалення Стратегії розвитку малих та середніх підприємств в Україні;  Приведення державних закупівель у відповідність з acquis ЄС, інтеграція Prozorro з системою DREAM, а також розмежування регулювання закупівель, що не пов'язані з військовими потребами у сфері безпеки та оборони;  Гармонізація законодавства з європейськими стандартами для 3 груп промислових товарів (машини, електромагнітна сумісність обладнання, низьковольтне електрообладнання);  Імплементація директиви Європейського Парламенту і Ради «Про боротьбу із простроченням платежів у комерційних операціях».

  Стратегія розвитку пріоритетних секторів, запропонована Міністерством економіки України в рамках Плану для Ukraine Facility, спрямована на концентрацію ресурсів та зусиль на ключових галузях. Їх зростання забезпечить комплексний розвиток економіки та активізує суміжні сектори. Виконання наступних індикаторів сприятиме досягненню цих цілей:  Впровадження вимог до енергоефективних закупівель відповідно до принципів «Енергоефективність перш за все» та «build-back-greener»;  Ухвалення норм щодо компенсації витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення;  Забезпечення прозорості тендерів УРП та укладених угод;  Розробка Стратегії впровадження принципів циркулярної економіки та Плану заходів щодо її реалізації на основі аналізу можливостей та наслідків такого переходу.

  На додаток, Планом для Ukraine Facility передбачене виконання Міністерством економіки України 4 інвестиційних індикаторів. Ці показники стосуються розвитку й підтримки малого та середнього підприємництва, а також розмінування земель сільськогосподарського призначення:  Спрямування Урядом щонайменше 1,75 млрд євро на фінансову підтримку мікропідприємств, МСП та переробних підприємств МСБ протягом 2024-2027 років та щонайменше 800 млн євро протягом 2024-2025 років;  Спрямування Урядом щонайменше 150 млн євро на виплати виробникам сільськогосподарської продукції для покриття витрат на розмінування протягом 2024-2027 років та щонайменше 75 млн євро протягом 2024-2025 років.

  ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки

  agroconf.org

  Схожі новини
 • Уряд ухвалив План для Ukraine Facility
 • Україна підписала Меморандум щодо перехідного фінансування у рамках Ukraine Facility
 • Уряд затвердив документи щодо перехідного фінансування в рамках Ukraine Facility
 • Саміт Євроради: лідери ЄС узгодили пакет допомоги Україні на €50 млрд
 • Напрацювання в рамках програми Ukraine Facility стануть основою для залучення інших донорів, - Юлія Свириденко

 • Додати комментар
  reload, if the code cannot be seen

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.

Україна отримала 4,5 млрд євро від ЄС за програмою Ukraine Facility


Україна отримала 4,5 млрд євро від ЄС за програмою Ukraine Facility

Україна отримала 4,5 млрд євро перехідного фінансування від Євросоюзу в межах програми Ukraine Facility. Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Передбачається, що Україна зможе отримати другий транш розміром 1,5 млрд євро у квітні 2024 року після оцінки виконання п’яти індикаторів, необхідних для цього.

«Ми знаходимось за крок до початку реалізації програми Ukraine Facility. На цьому тижні Уряд затвердив український План для реалізації цієї програми й тепер ми чекаємо на його оцінку з боку Європейської комісії та затвердження комітетом країн-членів ЄС. Після цього програма Ukraine Facility остаточно набере чинності. Її реалізація допоможе суттєво посилити стійкість національної економіки, покращити бізнес-клімат, збільшити рівень надходження інвестицій та темпи зростання ВВП. Кошти, які Україна зараз отримала від ЄС, підуть на покриття поточних потреб державного бюджету та сприятимуть забезпеченню макроекономічної стабільності», - зазначила Юлія Свириденко.

Відповідно до регламенту Ukraine Facility, в рамках перехідного фінансування Україна може отримати до 1,5 млрд євро щомісяця до моменту остаточного затвердження Плану для Ukraine Facility. При цьому перехідне фінансування почало діяти з 31 грудня 2023 року. Це дозволило Україні залучити 4,5 млрд євро у березні 2024 року сумарно за перші три місяці року. Наступні 1,5 млрд євро Україна зможе отримати у квітні після виконання індикаторів для перехідного фінансування.

Нагадаємо, у лютому 2024 року Європейський парламент затвердив регламент програми Ukraine Facility. Відповідно до затвердженого регламенту, обсяг підтримки України від ЄС протягом 2024-2027 років складе 50 млрд євро, з яких 38,27 млрд євро буде спрямовано на підтримку державного бюджету.

План для Ukraine Facility – це технічний документ, необхідний для реалізації програми фінансової підтримки України від ЄС. Загалом він включає понад 150 індикаторів за 69 напрямками реформ, виконання яких заплановане на період до 2027 року. План розроблявся в повній синхронізації з ключовими міжнародними партнерами України. З огляду на це, передбачені Планом індикатори частково відповідають вже наявним міжнародним зобов’язанням України в рамках інших угод.

План для Ukraine Facility також передбачає 16 інвестиційних індикаторів, що входять до загального переліку змін. Для їх виконання необхідно продовжити та посилити програми щодо розвитку інфраструктури, розмінування, відновлюваної енергетики, підтримку малого та середнього підприємництва тощо.

Протягом 2024 року планується реалізація понад 36 індикаторів за напрямками удосконалення управління державними фінансами, боротьби з корупцією, управління державною власністю, розвитку людського капіталу, покращення бізнес-середовища та розвитку пріоритетних галузей.

Передбачається, що останній платіж в рамках виконання умов програми надійде у 2028 році за підсумками виконання індикаторів за IV квартал 2027 року.

План не є загальною стратегією відновлення, є лише однією зі складових заходів Уряду щодо розвитку та відновлення України. Основний фокус Плану здійснюється на розвитку секторів та галузей, що можуть дати найбільший позитивний ефект для зростання національної економіки.

Підготовка Плану для Ukraine Facility відбулася під керівництвом Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко та команди Міністерства економіки України у співпраці з іншими міністерствами та профільними органами державної влади, а також у постійних консультаціях з представниками Європейської комісії.

До створення Плану також були активно залучені представники бізнесу, громадських організацій, парламенту, а також представники регіонів. Київська школа економіки здійснювала аналітичну та організаційну підтримку при розробці документа за підтримки UK International Development від уряду Великої Британії. Загалом у Плані було частково або повністю враховано 133 пропозиції від представників бізнесу та 84 від громадських організацій.

Протягом 4 років Міністерство економіки України виконає 27 індикаторів за Планом для Ukraine Facility

Міністерство економіки України опублікувало текст Плану для реалізації програми Ukraine Facility Європейського Союзу. Загальну координацію підготовки Плану здійснювала команда Міністерства. Згідно з Планом, протягом 2024-2027 років Міністерство економіки України виконає загалом 27 індикаторів, зокрема 4 інвестиційні індикатори.

“Закладені в План для Ukraine Facility індикатори та реформи сприятимуть загальному економічному зростанню, розвитку бізнес-клімату, культури підприємництва, а також прискорять процес інтеграції України в Європейський Союз. Безпосередньо команда Міністерства економіки опікуватиметься змінами для покращення управління державною власністю, розвитку людського капіталу та бізнес-середовища, а також пріоритетних секторів економіки”, — відзначила Перший віцепрем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Усю інформацію та детальний зміст Плану для реалізації Ukraine Facility, зокрема повний перелік запланованих реформ, можна переглянути на спеціальному ресурсі: https://www.ukrainefacility.me.gov.ua

У 2024 році Міністерство економіки України має виконати 7 індикаторів, передбачених Планом для Ukraine Facility. Пріоритетним завданням є розроблення та затвердження Інтегрованого національного плану з енергетики та клімату. Загалом робота Міністерства цьогоріч буде спрямована на оптимізацію управління державною власністю, загальне покращення бізнес-середовища, а також розвиток пріоритетних галузей:Затвердження політики державної власності згідно з принципами ОЕСР і стандартами ЕСУ;Ухвалення Закону України про корпоративне управління держпідприємствами згідно з рекомендаціями ОЕСР (виконано);Подальша дерегуляція на підставі рішень Міжвідомчої робочої групи з дерегуляції, зокрема оновлення та впровадження Плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності;Підтримка впровадження індустріальних парків як інструменту залучення інвестицій на деокуповані території;Відновлення заходів ринкового нагляду та контролю нехарчової продукції, в тому числі перевірок безпечності продукції;Затвердження Стратегії з протимінної діяльності на період до 2033 року.

Протягом 2025-2027 років Міністерство економіки України в рамках Плану для Ukraine Facility реалізує також інші реформи. Частина зусиль Міністерства економіки України буде спрямована на покращення управління державною власністю. Для цього передбачена реалізація наступних індикаторів:Перегляд переліку пріоритетних держкомпаній, створення незалежних наглядових рад, корпоратизація та зміна організаційно-правової форми окремих підприємств;Розроблення нормативно-правової бази для створення суб’єктів консолідованого управління держкомпаній;Відокремлення рахунків держпідприємств для діяльності, не пов’язаної з виконанням ними спеціальних обов’язків;Проведення незалежного аудиту щодо дотримання правил ринку в розрізі перехресного субсидування та відокремлення рахунків;Скасування призупинення дії закону про державну допомогу та відновлення контролю державної допомоги.

Розвиток людського капіталу є пріоритетом у роботі Міністерства економіки України, яке здійснюватиме загальну координацію реформ за цим напрямком. Значна увага приділятиметься зокрема усуненню соціальних та економічних наслідків війни:Затвердження Стратегії зайнятості населення для побудови ефективної державної політики в сфері працевлаштування.

Відновлення та зростання приватного сектору є одним з ключових завдань Плану для реалізації Ukraine Facility. З огляду на це, важливим завданням в роботі Міністерства економіки України є створення сприятливих умов та зменшення перепон для розвитку бізнесу, зокрема шляхом виконання наступних індикаторів:Ухвалення законодавства щодо дерегуляції та спрощення умов ведення бізнесу, зокрема цифровізації дозвільних процедур;Розробка та ухвалення Стратегії розвитку малих та середніх підприємств в Україні;Приведення державних закупівель у відповідність з acquis ЄС, інтеграція Prozorro з системою DREAM, а також розмежування регулювання закупівель, що не пов'язані з військовими потребами у сфері безпеки та оборони;Гармонізація законодавства з європейськими стандартами для 3 груп промислових товарів (машини, електромагнітна сумісність обладнання, низьковольтне електрообладнання);Імплементація директиви Європейського Парламенту і Ради «Про боротьбу із простроченням платежів у комерційних операціях».

Стратегія розвитку пріоритетних секторів, запропонована Міністерством економіки України в рамках Плану для Ukraine Facility, спрямована на концентрацію ресурсів та зусиль на ключових галузях. Їх зростання забезпечить комплексний розвиток економіки та активізує суміжні сектори. Виконання наступних індикаторів сприятиме досягненню цих цілей:Впровадження вимог до енергоефективних закупівель відповідно до принципів «Енергоефективність перш за все» та «build-back-greener»;Ухвалення норм щодо компенсації витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення;Забезпечення прозорості тендерів УРП та укладених угод;Розробка Стратегії впровадження принципів циркулярної економіки та Плану заходів щодо її реалізації на основі аналізу можливостей та наслідків такого переходу.

На додаток, Планом для Ukraine Facility передбачене виконання Міністерством економіки України 4 інвестиційних індикаторів. Ці показники стосуються розвитку й підтримки малого та середнього підприємництва, а також розмінування земель сільськогосподарського призначення:Спрямування Урядом щонайменше 1,75 млрд євро на фінансову підтримку мікропідприємств, МСП та переробних підприємств МСБ протягом 2024-2027 років та щонайменше 800 млн євро протягом 2024-2025 років;Спрямування Урядом щонайменше 150 млн євро на виплати виробникам сільськогосподарської продукції для покриття витрат на розмінування протягом 2024-2027 років та щонайменше 75 млн євро протягом 2024-2025 років.

ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки

agroconf.org

Схожі новини
 • Уряд ухвалив План для Ukraine Facility
 • Україна підписала Меморандум щодо перехідного фінансування у рамках Ukraine Facility
 • Уряд затвердив документи щодо перехідного фінансування в рамках Ukraine Facility
 • Саміт Євроради: лідери ЄС узгодили пакет допомоги Україні на €50 млрд
 • Напрацювання в рамках програми Ukraine Facility стануть основою для залучення інших донорів, - Юлія Свириденко

 • Додати комментар
  reload, if the code cannot be seen

  Забороняється використовувати не нормативну лексику, принижувати інших користувачів, розміщувати посилання на сторонні сайти, та додавати рекламу в коментарях.