Збереження ембарго на сільськогосподарську продукцію та врегулювання торговельних відносин з Україною є частиною положень угоди, підписаної в Ясьонці представниками польських аграрних організацій і міністром сільського господарства РП. Документ підписали вночі. Положення домовленостей презентували на прес-конференції сьогодні вранці під час другого дня Європейського аграрного форуму.
Про це повідомляє rmf24.pl.
Один із пунктів угоди передбачає, що міністр сільського господарства має звернутися до прем’єр-міністра Дональда Туска з проханням призупинити транзит сільськогосподарської продукції з України, на яку поширюється ембарго, через територію Польщі.
Сторони також заявили в документі, що торгові відносини між обома країнами повинні бути врегульовані, включаючи доступ на ринок для таких продуктів, як, серед іншого, зернові, ріпак, кукурудза, цукор, птиця, яйця, ягоди та яблука.
У документі також є пункт щодо субсидій, які охоплюють, зокрема, ячмінь і жито. Дотації будуть нараховані на рівні допомоги з 2023 року і стосуватимуться зерна, проданого в період з 1 січня цього року до 30 травня цього року
Ще один пункт передбачає збереження ставки сільськогосподарського податку на рівні 2023 року.
У документі також зазначені положення щодо внесення змін до Green Deal. Це включає, зокрема, скорочення екологічних вимог і спрощення правил допомоги для фермерів.
У документі наголошувалося, що причиною нинішньої ситуації в сільському господарстві є передусім агресія росії проти України, а також беззастережна згода ЄС на необмежений імпорт сільськогосподарських товарів з України «підкріплена чіткою позицією тодішнього уряду Республіки Польща.
"Ми повинні дати зрозуміти українській стороні, що саме сільське господарство України має адаптуватися до європейського та польського, а не навпаки", - сказав під час прес-конференції заступник міністра сільського господарства РП Міхал Колодзейчак.
Документ підписали міністр сільського господарства Чеслав Сєкерський, заступник міністра сільського господарства Міхал Колодзейчак та 11 представників сільськогосподарських організацій. До них належать, зокрема:
У багатьох регіонах Польщі тривають аграрні протести. Повідомляється про понад 500 офіційних демонстрацій, у яких очікується участь понад 70.000 фермерів.
ІЦ УАК за матеріалами rmf24.pl
agroconf.org