Державна програма «Додай енергії твоєму бізнесу» у поєднанні з іншими програмами дозволяє малому та середньому підприємництву отримувати кредити за ставкою від 0%.
Про це на прес-конференції в Укрінформі «Енергоефективність: готові рішення та доступне фінансування для розвитку бізнесу» сказав заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.
За його словами, український малий і середній бізнес може отримати позику за ставкою від 0%, якщо поєднуватиме програму кредитування заходів з енергоефективності з можливостями інших державних і банківських програм.
«Для України в умовах війни надзвичайно важливе збереження фінансової стабільності та стимулювання економічного зростання. Тому Мінфін продовжує розвивати програми для зростання бізнесу та залучати до цього допомогу міжнародних партнерів. Однією з таких програм є «Додай енергії твоєму бізнесу», яка в поєднанні з іншими програмами, передусім «Доступні кредити 5-7-9%», дозволяє отримати пільгове кредитування навіть за нульовою ставкою”, - сказав Драганчук.
Саме розвиток енергоефективності й енерговідновлення виробничих процесів, за його словами, допоможе посилити конкурентоспроможність в умовах повномасштабної агресії росії.
Драганчук нагадав, що програма фінансується за рахунок позики уряду Німеччини на 7 млн євро, наданої Міністерству фінансів України через Німецький банк розвитку KfW, і за фінансової підтримки Євросоюзу.
Уповноваженими банками програми є Укргазбанк і Банк "Львів".
За словами голови представництва KfW в Україні та Молдові Лоренца Гесснера, для України енергоефективність є важливим елементом стійкості до кризових ситуацій, інструментом збереження незалежності.
«Одна з програм KfW – «Додай енергії твоєму бізнесу» - зосереджена на енергоефективності. У нас в Німеччині підприємці добре розуміють, що енергоефективність дорівнює вигоді”, - наголосив Гесснер.
Він пояснив, що енергоефективність - це, по-перше, економія завдяки меншому споживанню енергоресурсів; по-друге, це можливість продавати самостійно вироблену чисту (зелену) електроенергію у загальні мережі. По-третє, це велике благо для суспільства - завдяки енергоефективності планета споживає менше палива, що зменшує забруднення довкілля та запобігає несприятливим змінам клімату. Четверта перевага - можливість виробляти екологічно чисту продукцію, яку радо прийматимуть на спільному європейському ринку.
Як повідомлялося, програму з підтримки фінансування енергоефективних інвестицій МСП розроблено в межах проекту «Рефінансування енергоефективних інвестицій малих і середніх підприємств України через фінансовий сектор». Фінансування можна залучати для придбання енергоефективних технологій або технологій з використанням відновлюваних джерел енергії; ремонт, відновлення чи реконструкцію приміщень підприємств; поповнення обігових коштів. Максимальна сума кредиту - до 500 тис. євро (в еквіваленті). Термін кредитування — до 5 років для позик на інвестиційні цілі (основні засоби).
ІЦ УАК за матеріалами Укрінформу
agroconf.org