У Раді бізнес-омбудсмена вважають, що для того аби змінити ситуацію з податковими перевірками, доцільно створювати не "клуб білого бізнесу" для обраних, а вирівнювати поле гри для усіх підприємців.
Про це в Медіацентрі Україна — Укрінформ під час презентації результатів власного розслідування Ради бізнес-омбудсмена щодо феномену податкових перевірок сказав бізнес-омбудсмен Роман Ващук.
"Треба вирівнювати поле гри для всіх бізнесів. Потрібно змінювати підхід, а не створювати резервацію для обраних", - сказав Ващук.
Він зазначив, що з поверненням податкових перевірок, саме вони стали у фокусі роботи Ради бізнес-омбудсмена.
Ващук зазначив, що досить часто податкові органи вбачають платників податків радше як потенційних порушників. Звісно це не може не викликати пересторогу і з боку бізнесу. За проведеним опитуванням Радою бізнес-омбудсмена, рівень довіри бізнесу в контексті податкових перевірок до регіональних податкових органів складає 13,3%, а до центрального апарату ДПС 18,9%. Це не є загальнодержавним опитуванням, однак все ж є певним показником ставлення бізнесу до податкових органів.
"Як мало би бути - це сервісність податкових органів задля приросту добровільних надходжень. Також це можливість виправити мимовільні помилки для справних платників податків. Фокус перевірок має бути націлений на порушників зі злочинним умислом", - акцентував Ващук.
Як повідомлялось, з 1 грудня 2023 року в Україні відновилися податкові перевірки щодо ризикових підприємств. У березні 2024 року голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, що було розроблено законопроект про "клуб білого бізнесу". Суть документа в тому, що якщо підприємець відповідає простим і прозорим критеріям щодо рівня сплати податків вище середнього по галузі та вищий за середні по галузі рівень зарплати, податковий контроль у вигляді перевірок за ним не здійснюється. Це поза іншими перевагами. Перелік переглядається щокварталу.
ІЦ УАК за матеріалами Укрінформу
agroconf.org
Подальший розвиток АПК потребує створення інноваційних технологій виробництва, післязбиральної обробки та зберігання
Докладніше