Шукачі роботи в травні оновили або створили майже 304,4 тис. резюме, це на 5% менше за показники квітня за зростання кількості вакансій на 2%, що означає зниження конкуренції на українському ринку праці, такі результати травневого дослідження від Work.ua.
"Така тенденція триває вже п'ять місяців. Ба більше, середня конкуренція претендентів на вакансію в травні була найнижчою за весь період із січня 2021 року", - зазначено в повідомленні.
Водночас роботодавці розмістили на Work.ua рекордну кількість вакансій із початку повномасштабного вторгнення - понад 113 тис. У компанії вважають, що літо-2024 аж ніяк не стане "низьким сезоном".
Щоб впоратися з дефіцитом кадрів, роботодавці дедалі охочіше пропонують роботу пенсіонерам (+19% вакансій у травні), людям з інвалідністю (+11%) і ветеранам (+14%).
Ще одна сезонна тенденція - збільшення кількості вакансій для студентів (+6% до квітня) і людей без досвіду (+4%).
У травні найбільший приріст вакансій був в Івано-Франківській, Черкаській, Запорізькій (+3%), Сумській і Київській (по +2%) областях. В Одеській, Дніпропетровській і Харківській областях роботи побільшало лише на 1%.
При цьому на Львівщині кількість вакансій навіть скоротилася - менш ніж на 1% порівняно з квітнем.
"Традиційно, найвища конкуренція за дистанційні посади... Серед пропозицій офлайн-роботи за показником конкуренції лідирують Київська, Вінницька, Львівська, Харківська та Волинська області", - констатували у Work.ua.
Стосовно середньої зарплати, то вже четвертий місяць її рівень залишається незмінним і становить 20 тис. грн. Серед областей-лідерів тільки в Дніпропетровській області середні зарплати зросли до 19,5 тис. грн (+500 грн до квітня).
ІЦ УАК за матеріалами Work.ua
agroconf.org