Мінагрополітики звернулося до міжнародних партнерів щодо підтримки українських аграріїв та пообіцяло і надалі працювати над розвитком відповідних програм для фермерів з прифронтових територій.
Так, минулого тижня виконувач обов’язків Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький і заступник міністра Маркіян Дмитрасевич зустрілися з міжнародними донорами, які надають допомогу аграрному сектору України.
У зустрічі участь взяли представники Світового банку, Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), представники країн-донорів від Посольств. Зустріч відбулась за сприяння Представництва ЄС в Україні.
Головна мета розмови - надання фінансової підтримки фермерським господарствам, які працюють у 25-кілометровій прифронтовій буферній зоні.
Тарас Висоцький зазначив, що з початком війни бізнес був релокований, проте фермерські господарства, які прив'язані до землі, не можуть бути переміщені, та потребують підтримки. Для агровиробників, які працюють на прифронтовій території, логістика вдвічі дорожча, ніж загалом по Україні. Додаткові виробничі витрати на цих територіях складають близько 8000 гривень за гектар. Водночас ці фермерські господарства виконують також і велику соціальну роль.
«Аграрії, які працюють у прифронтовій буферній зоні, підтримують життя на цих територіях. Якщо вони припинять вести бізнес, ця територія перетвориться на пустку. Так, ми розуміємо всі ризики, пов’язані з безпосередньою близькістю ведення військових дій, проте аграрії, які залишились на цих територіях, потребують допомоги», - зазначив Тарас Висоцький.
Він також зазначив, що мова йде про допомогу всім фермерським господарствам, незалежно від кількості оброблюваних земель. А загальна площа, на яких вони працюють складає близько 1 млн га.
«Підтримка фермерів, які працюють в прифронтових землях – це інвестиція в майбутнє цих територій. Сподіваюсь, що ми можемо знайти певні рішення, щоб вони могли продовжити працювати», - додав Тарас Висоцький.
Виконувач обов'язків міністра також нагадав про оновлення правил бронювання сільськогосподарських працівників у зв’язку з нещодавніми рішеннями Уряду. Тарас Висоцький зауважив, що тепер термін бронювання для підприємств, які визнані критичними, збільшили від 6 до 12 місяців. Крім того, є можливість бронювання за професіями. Автоматично продовжується на 3 місяці чинні бронювання для тих, хто отримав відстрочку від мобілізації до 7 травня 2024 року. Також дозволено бронювати військовозобов'язаних із дефіцитними військово-обліковими спеціальностями незалежно від віку, військового звання чи ВОС.
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики
agroconf.org