У міністерстві аграрної політики і продовольства України заявляють, що поточного року склалися складні погодні умови для формування майбутнього врожаю. Зокрема, площі пересіву озимих зернових культур у нинішньому році становитимуть майже 2,5 млн га. Незважаючи на це, у Мінагропроді підтверджують раніше заявлений міністерством прогноз урожаю зерна на поточний рік у 45-50 млн т. Цю тему розвиває центральне китайське агентство Сіньхуа, яке взяло ексклюзивне інтерв'ю у директора Інституту розвитку аграрних ринків Віктора Андрієвського.
«Я думаю, що завдання уряду здійсненне, тому драматичного падіння врожаю не буде. Врожай усіх культур слід очікувати на рівні понад 40 млн т. Водночас зміниться питома вага різних культур у врожаї через те, що посіви у південних областях країни найбільше підпали під негативний погодний вплив», - заявив він.
В.Андрієвський зазначив, що, виходячи з існуючих даних про посіви озимих і ярових культур під урожай 2012 року, погодних умов і можливих площ пересіву знищених навесні озимих, прогнозується, що у 2012 році валовий збір зернових і зернобобових культур, включаючи кукурудзу, в Україні може становити 45,6 млн т у вазі після дообробки. Таким чином, урожай зерна у 2012 році може скоротитися мінімум на 20 відсотків порівняно з 2011 роком.На думку експерта, очікується, що у поточному 2012 році в Україні буде зібрано 14,3 млн т пшениці, що на 35,8% менше показника 2011 року. Врожай ячменю становитиме 7,6 млн т, що на 16,9% менше від показника минулого року. Валовий збір кукурудзи становитиме 21,3 млн т у вазі після дообробки, що на 6,5% нижче від показника попереднього року. В цілому середній рівень врожайності всіх зернових культур майбутнього урожаю очікується на 5,8 ц/га нижче від торішнього показника і становитиме 31,24 ц/га.
За словами Андрієвського, квоти на експорт зерна цього року уряд не запроваджуватиме. «Можливо, Україна експортуватиме кукурудзу, але не вивозитиме продовольчу пшеницю. Це регулюється спеціальною групою по ринку зерна і Міністерства, вони узгоджують дії, плани, логістику», - повідомив він.
Директор Інституту розвитку аграрних ринків вважає, що найближчим часом Україна зможе експортувати щонайменше 20 млн т зерна на рік. У довгостроковій перспективі, до 2016 року, країна вироблятиме близько 80 млн т зерна на рік. «Такі плани уряду, вони здійсненні, що, звісно, позитивно впливатиме на обсяги експорту - Україні стільки зерна не треба. Крім того, 80 млн т зерна нам навіть зберігати немає де. А в світі зараз починається продовольча криза, тому попит на українське зерно на світовому ринку не знижуватиметься», - зазначив В.Андрієвський в інтерв'ю Сіньхуа.