У серпні «НІБУЛОН» розширив межі соціальної ініціативи з гуманітарного розмінування та започаткував SPECIAL DEMINE FORCES – проект із навчання співробітників нетехнічному обстеженню територій, який є підготовчим процесом до гуманітарного розмінування. Мета програми – допомогти очистити українські землі від забруднень, спричинених війною.
Ще під час анонсування проекту стало зрозуміло, що інтерес до нього в НІБУЛОНівців буде високим. Це підтвердили й цифри активності – у перші ж дні групи учасників були укомплектовані на декілька місяців наперед. Проведення навчання не відкладали в довгу шухляду і тренери – фахівці з розмінування: сапери одразу розпочали курс. На сьогодні сертифікати спеціалістів з НТО отримали вже близько 150 членів команди із топ-менеджерами включно.
Розпитали їх про цей досвід, мотивацію та плани.
Катерина Федорченко, фахівчиня відділу економічної безпеки:
«Мені сподобався прикладний характер навчання. Звісно, йому передувала активна теоретична підготовка. Але практика є практика. Разом із тренерами ми пройшли всі етапи НТО, які включають орієнтування на місцевості, креслення карт, інтерв’ювання населення тощо. Важливі знання, які є обов’язковими для спеціаліста з НТО, – вміння надати першу медичну допомогу. Після проходження навчання я відчуваю в собі сили й готова долучатися як член команди до справжніх завдань».
Олег Суренщиков, менеджер з навчання та розвитку персоналу:
«Повномасштабна війна, яка зараз триває в Україні, не має термінів закінчення, і наразі ніхто не береться прогнозувати, скільки ще вона триватиме. Мати знання і практичні навички з НТО у країні, що перебуває у стані війни, на мою думку, важливо хоча б тому, що кожен може стикнутись із небезпекою знаходження вибухонебезпечних предметів і має уміти їх розпізнати. Тому, коли з’явилась можливість отримати спеціальні знання, я, звісно, погодився».
Михайло Різак, директор зі взаємодії з органами влади:
«Команда саперів «НІБУЛОНу» повернула в обробіток 97,5% орендованої землі за рахунок НТО. Рух за стратегією, яку сформував наш департамент, інтенсифікував підготовку фахівців із НТО, долучивши до процесу всіх охочих співробітників та членів їхніх родин.
«НІБУЛОН» продовжить брати участь у тендерах UNDP, UNOPS, PROZORRO щодо розмінування земель. Тепер, коли Міністерство економіки підтримало 100-відсоткову компенсацію витрат на розмінування, ми можемо вийти на якісно новий рівень підходу до НТО та розмінування в цілому.
Формування масивів для НТО та розмінування, незалежно від заявок фермерів, допоможе здійснювати 100% НТО на підконтрольних землях України в найближчі 3 роки.
Наразі в наших планах розширювати як кількість фахівців, так і сферу сертифікації оператора протимінної діяльності».
ІЦ УАК за матеріалами «НІБУЛОНу»
agroconf.org