Представники Міністерства економіки України спільно з делегацією Єврокомісії обговорили прогрес та наступні кроки в залученні інвестицій в межах UIF другої інвестиційної складової Ukraine Facility (Pillar 2).
Друга фаза UIF стартувала у жовтні цього року. Вона охоплює проєкти публічного, приватного сектору та інвестиції у приватний капітал.
«Наразі підходить до кінця перший етап відбору пропозицій від IFIs та DFIs, які покривають енергетичний сектор, транспорт, відбудову та реконструкцію житлового фонду та інше. На початку листопада ми спільно з Єврокомісією плануємо переглянути усі подані концепції на відповідність пріоритетам Уряду для того, щоб обрати найбільш важливі та з максимальним соціально-економічним ефектом», — зазначив Перший заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.
Згідно з планом реалізації другої фази UIF відбір заявок Єврокомісією від міжнародних фінансових організацій (IFIs) та двосторонніх агенцій розвитку (DFIs) триватиме 12 місяців. Перший етап оцінювання проєктів буде завершено до 31 жовтня 2024 року. Другий етап відбудеться на початку 2025 року.
На зустрічі учасники додатково обговорили прогрес у реалізації реформи публічних інвестицій та зазначили необхідність залучення міжнародних фінансових інституцій до проєктів з Єдиного портфелю публічних інвестицій (SPP), який вже налічує 770 концепцій у критичних секторах економіки.
За словами Олексія Соболева зараз триває підготовча робота спільно з Єврокомісією до старту наступного етапу відбору проєктів в межах UIF через банківський сектор. Він буде покривати потреби МСБ, ветеранів, ВПО та спрямований на соціально незахищені верстви населення. Важливим аспектом буде також розширення дії програм фінансування на постраждалі регіони країни та уникнення надання подвійних гарантій для проєктів.
Довідково: Ukraine Investment Framework — друга компонента плану Ukraine Facility (Pillar 2) обсягом 9,3 млрд євро, з яких 7,8 млрд євро гарантій та 1,5 млрд євро грантового фінансування. Очікується, що завдяки комплексним інструментам розподілу ризиків, змішаному фінансуванню та грантам UIF сприятиме залученню до 40 млрд євро в українську економіку.
ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки
agroconf.org