Українські аграрії попри погодні умови цьогоріч зібрали гарний врожай. В цілому очікується близько 75 млн тонн зернових та олійних культур. Цього достатньо для забезпечення внутрішньої та міжнародної продовольчої безпеки.
Про це заявив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час брифінгу «Робота агросектору в умовах війни та ситуація на ринку продовольства».
За його словами, згідно з прогнозами, в порівнянні з 2023 роком врожай зернових та олійних знизився на 10%. Того року було зібрано 85 млн тонн, нині – 75 млн тонн. В першу чергу, зменшився врожай кукурудзи, частково соняшника.
«Українським аграріям вкотре вдалося забезпечити внутрішню і світову продовольчу безпеку. Внутрішнє споживання зернових та олійних складає 25 млн тонн. А решта буде експортовано. Особливо високий врожай сої - очікується 6 млн тонн. Це історичний рекорд для України», - зазначив Тарас Висоцький.
Заступник Міністра також повідомив, що попри зменшення врожаю експорт агропродукції може сягнути 23-24 млрд доларів. Більше, ніж минулого року, коли було експортовано на 22 млрд доларів. Тому що виросли міжнародні ціни.
Крім того, Тарас Висоцький зауважив, що зменшення врожаю вплине на ціни на сільгосптовари, але значного підвищення не буде. Зокрема, картоплі через посуху в порівнянні з минулими роком зібрано менше на 18%. Зараз ціна за кілограм – 25-30 гривень, яка вже тримається 3-4 тижні, і зростання не очікується. Заступник Міністра наголосив, що підстав для підвищення вартості картоплі до 50 грн немає. Водночас свинина дешевшає. Наразі, за його словами, свинина дешевше, ніж рік тому. Ціна на м'ясо птиці майже не змінюється. Є певне подорожчання молочної продукції на 10-15% через підняття міжнародних цін.
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики
agroconf.org