Бюджетний комітет рекомендував до I читання проект державного бюджету на 2025 рік і проект бюджетних висновків уряду, зокрема всі джерела наповнення Дорожнього фонду (43,2 млрд грн) спрямувати в загальний фонд бюджету - на першочергові потреби, насамперед, потреби національної безпеки й оборони повідомила голова комітету Роксолана Підласа.
"Очікуємо розгляду в залі найближчими днями", - написала вона у фейсбуці в понеділок.
За її словами, серед інших ключових змін - щонайменше 2 млрд грн спрямувати на гуманітарне розмінування, виключити пропозицію перевести рахунки лікарень у банках у Казначейство, перевести апарат Верховної Ради з 1 квітня 2025 року на грейдову систему оплати праці.
Крім того, додала Підласа, пропонується виплачувати так звану "чорнобильську пенсію" (доплата непрацюючим пенсіонерам у зоні відселення) тільки тим, хто дійсно жив у зоні відчуження з 1986 до 1993 року. "Ціна питання виплати пенсій новим "поселенцям" - близько 15 млрд грн, уточнила голова комітету.
Вона зазначила, що комітет також пропонує уряду переглянути ідею запровадження у 2025 році преміювання суддів місцевих судів і відповідно переглянути видатки на їхнє забезпечення, а також розглянути можливість виділення фінансування (4,8 млрд грн) на нові пасажирські вагони.
Нарешті, за її словами, проект бюджетних висновків містить ініціативу спрямувати 4% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) до бюджетів об'єднаних територіальних громад, відмовившись від субвенції з державного бюджету обласним бюджетам на компенсацію різниці в тарифах на комунальні послуги, та залишити 12,9 млрд грн бюджетам органом місцевого самоврядування.
Нардеп Ярослав Железняк повідомив у Телеграмі, що комітет відкинув пропозиції відмовитися від 37% підвищення зарплат прокурорам, але водночас прибрати кошти на програму кешбеку.
На його думку, розгляд проекту з 2098 правками потребуватиме двох сесійних днів цього тижня. "Увечері правки і вранці голосування", - написав він.
У разі, якщо Верховна Рада затвердить ці бюджетні висновки, це означатиме ухвалення держбюджету в першому читанні, після чого його буде направлено уряду для врахування цих висновків і внесення до парламенту на друге читання.
ІЦ УАК за матеріалами Інтерфакс-Україна
agroconf.org