Варшава повинна вирішити проблему з періодичним блокуванням кордону з Україною польськими аграріями і погроз робити це у майбутньому.
Про це в інтервʼю Укрінформу заявив міністр з питань аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.
«Наша позиція щодо блокування кордону дуже зрозуміла і чітка. По вимогах, які нещодавно були висунуті протестувальниками, жодне питання не стосувалося України. Це все внутрішня політика Польщі і ЄС, а до України ніяких претензій не було. Тому ми в черговий раз говоримо, що будь-які перешкоджання переміщенню продовольчих товарів є неприпустимими, адже це питання продовольчої безпеки. Польська сторона повинна вирішити цю проблему», - підкреслив Коваль.
За його словами, у цьому контексті дуже важливим є те, щоб українсько-польська співпраця «не була пронизана якимись намаганнями третіх сторін здійснювати шантаж».
«Часом ми бачимо зовнішній вплив у багатьох процесах, які сьогодні відбуваються в Європі. Нашим ворогам дуже важливо, щоби в нас були зіпсовані стосунки, щоб у нас не було нормальної комунікації», - зауважив міністр.
Тому дуже важливими він називав безпосередні зустрічі з польським колегою, де можна предметно обговорити конкретні справи.
Віталій Коваль обговорив з польським колегою питання кордону та спільну торгівлю в агросекторі
Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль під час робочої поїздки до Польщі зустрівся з міністром сільського господарства і розвитку села Польщі Чеславом Секерським.
Сторони обговорили питання кордону та спільну торгівлю в сільському господарстві. А також про вихід на європейські й інші міжнародні ринки, інвестування польського бізнесу в Україну і створення спільних агропереробних підприємств.
Віталій Коваль наголосив, що з 1 січня Польща буде головувати в Раді ЄС, тому важливо окреслити співпрацю країн в аграрній галузі.
«Україна – не конкурент, а партнер для Польщі. Наша співпраця лише покращить розвиток агропереробки обох країн і зміцнить агрокомплекс Європи. Особливо, після вступу України до ЄС», - зазначив Віталій Коваль.
Також Міністр підняв питання страхування від воєнних ризиків. За його словами, мова йде про державне страхування польським урядом їхнього бізнесу, який працює в Україні. Віталій Коваль підкреслив, що ефективна реалізація цього механізму дозволила б більшій кількості польських інвесторів вкладати свої кошти в нові проекти на території нашої держави.
Віталій Коваль: Для України та Польщі важлива співпраця в агросекторі
Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль разом з міністром сільського господарства і розвитку села Польщі Чеславом Секерським відкрили «Agro&Food Security Forum 2024», що проходив у Варшаві. Участь у ньому взяли 22 країни і 250 представників різних компаній.
Віталій Коваль під час виступу зазначив, що для України та Польщі важлива співпраця в агросекторі.
«Україна - важливий партнер для Польщі в торгівлі. Тому пропоную відкрити нову сторінку співпраці між нашими країнами, де ми говоримо не про перешкоди, а про можливості і синергію, про те, чого ми можемо досягти разом, застосовуючи технології, ресурси і знання Польщі в Україні. У нас в майбутньому є великий потенціал для експорту на треті ринки», - наголосив Віталій Коваль.
Міністр також зауважив, що польський агросектор разом з переробкою у 3 рази більший, ніж відповідний сектор агровиробництва та переробки в Україні. Зокрема, за 10 місяців 2024 року Польща експортувала до України продукції на 5 млрд 651 млн доларів. Україна за цей період експортувала до Польщі на 4 млрд 15 млн доларів.
Крім того, за його словами, у 2023 році Польща експортувала до нас лише мінеральних добрив на 354 млн дол. Серед інших продуктів: дизель, насіння, сільськогосподарська техніка. Міністр підкреслив, що і в українській агропродукції теж є велика частина тих товарів, які Польща постачає до України.
Віталій Коваль запросив польський бізнес відкривати спільні підприємства агропереробки в Україні, наприклад, по переробці бобових культур, виготовленню кормів для тварин, біоетанолу.
Він подякував Міністерству сільського господарства і розвитку села Польщі, Асоціації бобових України, Польсько-Українській Господарчій Палаті, Посольству України в Польщі за організацію форуму.
Довідково. «Agro&Food Security Forum» відбувся у Варшаві під патронатом Міністерства аграрної політики та продовольства України та Міністерства сільського господарства і розвитку села Польщі за підтримки Асоціації бобових України та Польсько-Української Господарчої Палати. Захід присвячений питанням агросектору, переробки, торгівлі та логістики.
ІЦ УАК за матеріалами Укрінформу та Мінагрополітики
agroconf.org
Подальший розвиток АПК потребує створення інноваційних технологій виробництва, післязбиральної обробки та зберігання
Докладніше