В Індії задумалися над скасуванням 3-річної заборони на торгівлю ф'ючерсами на 7 видів сільськогосподарської продукції, оскільки ці заходи виявились контрпродуктивними.
Про це пише Bloomberg із посиланням на поінформоване джерело.
Зазначається, що урядова комісія рекомендувала скасувати призупинення торгівлі після того, як дослідження показало порушення процесу встановлення ринкових цін у результаті запроваджених 2021 року обмежень.
Остаточне рішення буде ухвалено групою міністрів у адміністрації прем'єр-міністра Індії Нарендри Моді, яка потім попросить Раду з цінних паперів та бірж Індії зняти обмеження або продовжити їх після кінцевого терміну 31 січня.
Індія запровадила зазначені заходи, щоб стабілізувати постачання зерна для програми соціального забезпечення, яка мала надати безкоштовну пшеницю та рис приблизно 800 млн осіб, оскільки інфляція досягла 13-річного максимуму через зростання цін на продовольство. Тоді країна обмежила експорт пшениці, цукру та рису, перешкоджала накопиченню запасів і запровадила обмеження на зберігання.
«Дослідження, проведене на замовлення SEBI, дійшло висновку, що заборона на сільськогосподарські товари, зокрема нут, ріпак, соєві боби та сиру пальмову олію, завдала шкоди як ф'ючерсним, так і спотовим ринкам, і ціни продовжували зростати. При цьому кожне призупинення призводило до більшого дефіциту довіри на ринку деривативів, що ускладнювало залучення інвесторів», — пише видання.
ІЦ УАК за матеріалами AgroPortal
agroconf.org