До такого висновку приходять могильовчани, які зіткнулися із дефіцитом дешевих молочних продуктів. Влада визнає наявність проблеми, але не бачить її вирішення.
З появою в могильовських магазинах тимчасових норм відпуску товарів в одні руки жителі міста заговорили про повернення такого, здавалося б, вже остаточно забутого явища як дефіцит продуктів харчування. Зараз в Могильові не можна купити більше п'яти літрів молока, трьох літрів сметани, трьох кілограмів сиру і масла, двох кілограмів сиру і п'яти кілограмів цукру.
"Соціального" молока не вистачає
У переліку соціально значущих товарів, ціни на які регулюються міністерством економіки, 27 товарних позицій. Центральне місце в цьому списку займають молоко і молочні продукти. Адже це основа раціону пенсіонерів та інших мало забезпечених категорій населення.
Саме їх представники, як колись на початку 90-х років, збираються в черзі в гастрономах з самого ранку. При цьому вони охоче діляться враженнями і розповідають одну і ту ж історію: поки продавці несуть молоко на прилавок, покупці розхапують його прямо з візка.
Пенсіонери згадують, що двадцять років тому за часів дефіциту не вистачало дешевих вітчизняних продуктів харчування, в достатку були дорогі імпортні. Тепер історія повторюється, але з незрозумілих причин відразу дорогою стала білоруська продукція, а дефіцитне дешеве молоко стали називати "соціальним".
Звиклі до ціни 2500 рублів (0,25 євро в еквіваленті) за літр молока могильовчани були шоковані появою того ж продукту за ціною 6000 рублів. За середньої пенсії півтора мільйона рублів нові ціни відчутно б'ють по кишені пенсіонерів.