На початку календарної весни стан озимих зернових культур рекомендованих строків сівби залишається переважно добрим та задовільним. Про це зазначається в березневому звіті фахівців Національної академії аграрних наук України.
При цьому вчені зазначили, що в умовах поточного року, незважаючи на відносно ранню весну, саме рівень запасів продуктивної вологи в ґрунті найбільше турбує зерновиробників. Причому це стосується не тільки тих, хто вирощує озимі зернові культури, значні питання виникають і перед тими, хто планує висівати кукурудзу, соняшник та інші пізні культури.
«Всупереч очікуванням, кількість вологи в ґрунті хоча і суттєво збільшилася за зимовий період, але вона є значно меншою порівняно з середньою багаторічною нормою, яка регламентується на час відновлення озиминою весняної вегетації, і не зможе забезпечити в подальшому за відсутності значних опадів урожайність, наприклад, пшениці озимої після кращих попередників, вище 5,0 т/га», – зазначається у звіті.
Це пояснюється, насамперед, порівняно незначними опадами впродовж календарної зими та протягом більшої частини березня. Тобто посуха так чи інакше продовжується і триває вже близько року.
«Хоча хто знає, можливо, в подальшому, навіть у недалекій перспективі, для аграріїв це буде звичайним явищем, принаймні для тих, чия земля і виробничі потужності розміщені в степовій зоні», – зауважують фахівці.
https://www.apk-inform.com
Использование специальной техники для сельскохозяйственных задач позволяет повысить качество и сохранность сухих
Докладніше