За даними Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НААН, упродовж першої половини декади квітня тепла погода була сприятливою для росту та розвитку озимих культур, появи сходів і початкового росту ранніх ярих культур. Але починаючи з 7 квітня різке зниження температури до 6-9оС тепла в денні години, а в ночі – до 1-4оС морозу загальмували ростові процеси як в озимих, так і ярих культур.
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН.
На обстежених посівах на півдні України рослини пшениці озимої на більшості площ проходять фазу кінця кущення – по чатку виходу в трубку, ячменю озимого – кінця кущення, а ріпаку озимого – стеблування.
Після короткочасних приморозків рослини всіх озимих культур життєздатні, загибелі не спостерігається. Проте місцями приморозки -4оС і нижчі можуть призвести до розтріскування стебла у гібридів ріпаку озимого, які випереджали за ростом стебла інші гібриди та сорти, а у пшениці озимої у фазі трубкування – до зменшення числа зерен в колосі.
На таких посівах слід проводити постійний моніторинг, щоб виявити пошкодження від приморозків і вносити корективи в догляд за ними (застосування препаратів).
Нагадаємо, зниження температур призупинило ростові процеси у сільгоспкультур.
https://agrotimes.ua
Использование специальной техники для сельскохозяйственных задач позволяет повысить качество и сохранность сухих
Докладніше