За рахунок збільшення продуктивності корів на Дніпропетровщині зросли обсяги виробництва молока.Про це повідомив заступник голови облдержадміністрації Олександр Любович під час обласної наради «Перспективи розвитку галузі молочного скотарства та збільшення виробництва молока і м’яса в області», передає кореспондент УКРІНФОРМу.
«Розвиток молочного скотарства сьогодні активно підтримує держава – виплачується компенсація за утримання худоби та виплачуються премії за високоякісні показники молока, надається допомога для придбання кормів та на ветеринарне обслуговування. Це сприяє зростанню обсягів виробництва молока. Зокрема, у 2011 році середній надій на корову в сільськогосподарських підприємствах зріс на 130 кг (або на 3%), та досяг 4,394 тис кг молока. За 4 місяці 2012 року продуктивність корів зросла на 120 кг (майже на 9%) та склала 1479 кг молока на корову. Як результат, у січні-квітні цього року в області вироблено близько 79 тис тонн молока, що на 100 тонн більше аналогічного періоду минулого року», - сказав О. Любович.
За його словами, цього року 30 підприємств області, де займаються молочним скотарством, почали отримувати компенсацію за вироблену продукцію. За літр молока господар отримує близько 50 копійок компенсації. Всього за рік планується виплатити 40 млн грн компенсації.
О. Любович зазначив, що в рамках Комплексної стратегії розвитку Дніпропетровської області для розвитку кластера сільського господарства прийнята й діє Програма розвитку молочного скотарства на період до 2015 року. Нею передбачена фінансова підтримка з обласного бюджету на здешевлення кредитів, залучених сільськогосподарськими підприємствами на будівництво і реконструкцію тваринницьких комплексів і ферм, придбання племінного поголів’я та доїльного обладнання. У 2011 році для покращення матеріально-технічної бази сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів з обласного бюджету виділено 500 тис грн, за які придбані 2 молоковози. У 2012 році передбачається виділення ще 967,5 тис грн для придбання охолоджувачів молока.За підтримки міжнародних організацій в області торік створено 3 ферми сімейного типу (вартість однієї ферми 32 тис євро) по 10 голів та будується ще 3 ферми.Наразі в області працюють 44 заготівельні пункти молока, які укомплектовані холодильним обладнанням та лабораторіями з перевірки якості сировини. Цього року планується відкрити ще 18 таких пунктів.
Станом на 1 травня 2012 року у всіх категоріях господарств в області утримується 170,8 тис голів великої рогатої худоби.