Поштовхом для сталого розвитку української економіки, яка за перше півріччя цього року продемонструвала доволі непогані результати, стане реалізація ряду державних програм, спрямованих на імпортозаміщення, пожвавлення внутрішнього ринку й локалізацію виробництва, а також відновлення більш активного кредитування реального сектору, особливо на довгострокових сприятливих умовах. У цьому впевнені представники Економічної ради галузевих асоціацій та організацій бізнесу, які сьогодні в УСПП аналізували підсумки соціально-економічного розвитку України за останні пів року.
За словами президента УСПП, народного депутата України Анатолія Кінаха, з початку цього року спостерігається певне зростання української економіки, яке обумовлене пожвавленням роздрібного товарообігу, динаміки інвестування та розширенням внутрішнього попиту. ВВП за перший квартал 2012 року, зокрема, зріс на 2%, приріст обсягів промислового виробництва за підсумками січня-травня склав 0,7%. Обсяг зовнішніх інвестицій за перший квартал поточного року зріс на 23%.
«Все це, безумовно, вселяє певний оптимізм. Однак промислово-підприємницьке середовище стурбоване ситуацією, що нині спостерігається на внутрішньому ринку нашої держави. За останні роки в Україні спостерігається зниження питомої ваги національного продукту, що призводить до зростання негативного сальдо зовнішньої торгівлі, погіршення платіжного балансу держави. Якщо у 2001 році доля українського виробника на внутрішньому ринку складала близько 71%, минулого року – 63%, то станом на перше півріччя цього року ця цифра становить вже 59%», - наголосив А. Кінах.
На його переконання, для виправлення цієї ситуації повинні бути задіяні не лише економічні, фінансові, податкові й інвестиційні регулятори, але й принцип економічного патріотизму, бажання боротися за створення робочих місць на своїй рідній землі. «Політика імпортозаміщення – це суть заходів з підтримки вітчизняного виробника. Все, що ми добре вміємо або можемо швидко навчитися виробляти, потрібно виготовляти на своїх підприємствах. Держава повинна всіляко сприяти цьому, реалізуючи ефективну політику імпортозаміщення. Бо неприпустимо, щоб за рахунок збільшення імпорту фінансувалися бюджети інших країн світу, створювалися робочі місця за кордоном. Тим паче, що весь світ визнає величезний науково-технічний, промисловий, кадровий, географічний потенціал нашої держави», – зазначив президент УСПП.
На думку науковців, представників ділової громадськості для активізації економічної динаміки потрібна більш активна діяльність держави у фіскальній сфері, перш за все подальша модернізація податкової системи, суть якої полягає у зниженні фіскального, силового тиску на реальний сектор, обмеженні втручання держави у підприємницьку діяльність. Не менш важливим, на думку експертного середовища, є відновлення активного кредитування підприємництва, створення належних умов для самозайнятості населення, особливо представників малого й середнього бізнесу, підвищення доходів працюючого населення тощо. Ці завдання Економічна рада, УСПП, ООРУ готові спільно вирішувати з представниками урядових структур в режимі постійно діючих комунікацій та зворотнього зв’язку.