Ціни на соєві боби встановили історичний рекорд під час електронних торгів на товарній біржі в Чикаго в четвер, 19 липня. Як повідомляє Bloomberg, вартість листопадових ф'ючерсів (контрактів на майбутні поставки) сої зросла до 16,38 долара за бушель (близько 16 літрів), зростання з початку торгів склало 1,1 відсотка.
Попередній максимум був зафіксований у липні 2008 року, тоді вартість бушеля сої піднялася до 16,37 долара. Крім того, продовжує дорожчати пшениця - ціна вересневого ф'ючерса виросла на 1,3 відсотка до 9,14 долара за бушель. Кукурудза подорожчала на 0,41 відсотка до 12,39 долара за бушель.
Ціни на зерно та інші сільськогосподарські культури зростають на тлі посухи в США, яка визнана найсильнішою з 1956 року. За даними Міністерства сільського господарства країни, від високих температур постраждали посіви майже в половині штатів. США є найбільшим виробником сої та кукурудзи в світі.
Минулого тижня влада США знизила прогноз щодо врожаю кукурудзи до 905 мільйонів тонн проти 950 мільйонів, передбачених місяць тому. Крім того, Мінсільгосп США заявив, що найбільший виробник пшениці - Росія - також знизить обсяги врожаю пшениці. У відомстві прогнозують, що в РФ в 2012 році буде зібрано 49 мільйонів тонн пшениці. Раніше називалася цифра 53 мільйони тонн.
Крім того, прогноз щодо збору зерна в Росії знизив Мінсільгосп РФ: за його даними, в країні буде зібрано 85 мільйонів тонн проти 94,2 мільйона тонн в минулому році. В Росії причиною поганого врожаю також є посуха: за даними на 17 липня, в країні від високих температур і низької вологості постраждало 1,5 мільйона гектарів в 16 регіонах.