У понеділок, 24 вересня, вартість пшениці четвертого класу в Новосибірську становила 11,2 тисячі рублів за тонну, а в Новоросійську - 10,4 тисячі рублів за тонну. Про це в номері від 25 вересня пише газета "Ведомости" з посиланням на учасників ринку. Тільки за останній тиждень пшениця подорожчала більш ніж на тисячу рублів за тонну.
Генеральний директор Інституту кон'юнктури аграрного ринку (ІКАР) Дмитро Рилько повідомив виданню, що такі ціни зерна є абсолютним максимумом за всю пострадянську історію. Джерела на ринку розповіли газеті, що багато трейдерів скуповують у виробників пшеницю за будь-якою запропонованою ціною, щоб не порушувати раніше укладені з іноземними імпортерами контракти на постачання, так як це загрожує штрафами.
Високі ціни на зерно тримаються в Росії з 1 липня поточного року, що викликано засухою в основних сільськогосподарських регіонах країни. Несприятливі погодні умови знищили більше п'яти мільйонів гектарів посівів, що склало більше семи відсотків від усіх засіяних площ. Збитків зазнали майже сім тисяч селянських господарств. Крім того, на ціні російського зерна позначається підвищений попит з-за кордону, викликаний посухою в США.
Уряд неодноразово знижував прогноз щодо збору зерна в Росії. Згідно з останніми даними Мінсільгоспу, очікується, що в країні буде зібрано близько 75 мільйонів тонн зерна. На початку року прогнозувалося урожай на рівні 95 мільйонів тонн. У той же час, Міжнародна рада зерна пророкує, що буде зібрано менше 72 мільйонів тонн зерна. У 2011 році урожай в Росії склав 94 мільйони тонн, що виявилося одним з найкращих результатів за два десятиліття.
Більше десяти сільськогосподарських регіонів були змушені звернутися за допомогою до уряду. 12 вересня віце-прем'єр Аркадій Дворкович заявив, що загальний обсяг підтримки сільгоспвиробників, які постраждали від посухи у поточному році, може скласти близько 19 мільярдів рублів. Поки невідомо, яку суму візьме на себе федеральний бюджет.