За 6 місяців цього року в Україну імпортовано 58,234 тис. тон ЗЗР, що на 3,309 тис. тон більше даного показника за відповідний період у минулому році. Об’єми української продукції на ринку ЗЗР становлять близько 10%, про що повідомляється у щорічному виданні «Ведення аграрного бізнесу в Україні-2012», підготовленому агенцією «AgriSurvey» Українського клубу аграрного бізнесу.
Зважаючи на тенденцію, що за перші півроку в країну традиційно завозиться близько 70% річного об’єму імпорту, можна прогнозувати, що річний обсяг імпорту сягне близько 83,2 тис. тонн ЗЗР. Таким чином ріст імпортного ринку ЗЗР у кількісному вираженні не перевищить 10%, що значно нижче минулорічних темпів росту.
«Такий розвиток подій ми прогнозували ще в березні у дослідженні «Аналіз попиту на агрохімічну продукцію та насіння сільськогосподарських культур». Скорочення темпів зростання ринку пояснюється наявними залишками минулорічних запасів ЗЗР, сухе літо призвело до зменшення потреби у фунгіцидах, яких було завезено на 12% менше, ніж за аналогічний період у минулому році. Частково зменшення темпів росту можна пояснити зміною структури посівів: розширенням площ під кукурудзою, соняшником та соєю – культурами, для хімічного захисту яких використовують в основному гербіциди, та загибеллю посівів ріпаку, який потребує інтенсивного обробітку засобами захисту рослин», - пояснює Ірина Кулик, менеджер проектів агенції «AgriSurvey» УКАБ.
Особливу увагу у цьогорічному виданні «Ведення аграрного бізнесу в Україні-2012» присвячено динаміці ресурсних ринків та ринків сільськогосподарської продукції, а також ефективності і продуктивності аграрного виробництва в Україні. Видання безкоштовно поширюється серед цільової аудиторії (більш ніж 5 000 виробників і переробників аграрної продукції, інвестиційних компаній, банків, юридичних фірм, урядових організацій та посольств іноземних країн). За декілька років це дослідження стало своєрідним путівником по агропродовольчому сектору і залишається джерелом корисної інформації для всіх учасників агробізнесу.
Ознайомитися зі структурою дослідження можна тут
Довідка: Дослідження «Ведення аграрного бізнесу в Україні – 2012» здійснене за підтримки міжнародної юридичної фірми «BEITEN BURKHARDT», міжнародної юридичної фірми «SALANS», компанії «CLAAS», компанії «John Deere», компанії «KUHN», компанії «HORSCH», проекту "Німецько-Український Аграрний Діалог" та міжнародної виставки «EUROTIER».