Повністю зібрані, валовий збір складає більше 730 тис тонн з площі 225 тис га при урожайності 32,4 ц/га, повідомив заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Стефанишин. Зокрема в області зібрано 470 тис. тонн озимої пшениці та 60 тис. тонн ярої пшениці.За словами заступника голови Львівської ОДА, це дещо менший показник у порівнянні з минулими роком, водночас по валовому збору за рахунок збільшення площі по бункерній вазі ми будемо мати 1 млн тонн разом з кукурудзою.
«Найвища урожайність зернових є в Буському, Золочівському та Радехівському районах. В середньому 14 районів області мають врожайність більше 30 ц/га», - зазначив І. Стефанишин. Він додав, що якість цьогорічного зерна краща від попередніх років: "Є зерно 1 і 2 класу, яке абсолютно може бути використане для потреб випічки хліба. Також Львівщина додатково закуповує близько 40-45 тис. тонн якісного зерна для випікання хліба у інших областях".
Заступник голови облдержадміністрації повідомив, що вже розпочалася посівна кампанія і вже посіяно 12 тис га ріпаку і більше 100 тис га підготовлено під посів озимих.
А от валове виробництво картоплі на Львівщині цьогоріч очікується на рівні минулого року - це 1млн 800 тис тонн.
Це означає, що на одного мешканця Львівщини буде вироблено в межах 780 кг картоплі, а в середньому ми споживаємо 177 кг картоплі в рік. І якщо подивитися баланс використання картоплі, то 41% загального валового виробництва використовується на корм,- зазначив І. Стефанишин.
Також заступник голови облдержадміністрації звернув увагу і на можливість реалізації картоплі в інші області, адже враховуючи ситуацію у південних та східних областях, де урожайність картоплі є значно нижчою, а також той фактор, що в Україні сформована сітка оптових ринків і зі Львова формується автопотяг у Донецьк та Київ, є більші можливості для товаровиробників реалізувати картоплю у цьому році по прийнятній ціні.
Іван Стефанишин також запевнив, що Львівська область очікує високий рівень врожайності іншої плодоовочевих культур.