Президент Таджикистану Емомалі Рахмон знову закликав населення забезпечити для своїх сімей дворічний запас борошна і зерна. Про це, як передає ІТАР-ТАРС, голова держави заявив під час робочої поїздки по одному з землеробських районів на південному сході республіки - Дангарінському, вихідцем з якого він є.
Рахмон високо оцінив внесок місцевих фермерів у збільшення виробництва продовольчої пшениці. "Однак цілком проблема забезпечення продовольчої безпеки в республіці поки не вирішена", - визнав президент. При цьому він додав, що "країна все ще сильно залежить від імпорту".
Загальна потреба республіки у продовольчій пшениці становить близько 1,5 мільйона тонн. За даними Агентства зі статистики, на 1 вересня цього року в Таджикистані зібрано 863,6 тисячі тонн зернових культур (ці дані не остаточні, збір врожаю буде продовжуватися до глибокої осені).
Рахмон підкреслив, що в цьому році в більшості країн зібрано менше зерна, ніж у попередньому, через що спостерігається зростання цін на нього. Він також звернув увагу фермерів і власників присадибних ділянок на необхідність "використовувати ефективно кожен шматок землі і вже зараз починати сівбу озимих зернових на зрошуваних землях".
Здебільшого пшениця і борошно завозяться в країну з Казахстану (понад 90 відсотків). Інший обсяг імпортується з Росії. У зв'язку з підвищеним попитом на казахстанське борошно якісних твердих сортів місцеві оптовики підняли ціни на нього за останні два місяці на 20 відсотків.
Рахмон не вперше заявив про необхідність мати дворічний запас продуктів. Він уже говорив про це в 2009 році і нагадував в 2010-му. Тоді президент Таджикистану пов'язував подорожчання борошна і зерна з економічною кризою і посухою.